Rusza wydarzenie „Dobry Start” w Płocku

O możliwościach dotacyjnych dla firm w 2018 roku i pozyskiwaniu specjalistycznej wiedzy będzie można posłuchać podczas spotkania „Dobry Start”, które odbędzie się 12 stycznia (piątek) o godzinie 10.00 w Hotelu Płock przy ul. Jachowicza 38.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Centrum Innowacji FIRE oraz Fundacja Startup Poland. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Zapisy: kontakt@innowacje.org.pl. Strona wraz z programem wydarzenia: http://innowacje.org.pl/pl/wydarzenie-dobry-start-tym-razem-zapraszamy-do-plocka/ lub bit. ly/startupplock. Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/2CjGFTp.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Płocka, a Lokalnym Partnerem Głównym został Płocki Park Przemysłowo – Technologiczny.
Badania rynku dowodzą, że zaledwie dwie trzecie wszystkich nowych firm potrafi przetrwać dwa pierwsze lata działalności. Z kolei mniej niż 50% funkcjonuje po czterech latach od założenia. Przyczyną upadku firm jest brak funduszy do dalszego jej rozwoju, co prowadzi do utraty płynności finansowej, ale również brak specjalistycznej wiedzy, tzw. know-how. Jak wynika z raportu „Innowacyjna przedsiębiorczość w Polsce opracowanego przez PARP, nadal boimy się inwestować w innowacje, bo nie mamy wiedzy i kapitału.
Jeśli upadają najwięksi, posiadający przeważnie odpowiednie zasoby, to tym bardziej zagrożone są małe firmy, w tym startupy. Obok wiedzy i kapitału duży wpływ na upadek firmy ma fakt, czy ignoruje ona sygnały z rynku. Firmy Kodak, niegdyś potentata branży fotograficznej, nikomu przedstawiać nie trzeba, ale właśnie ignorowanie sygnałów z rynku doprowadziło niemal do upadku firmy. Firma obroniła się przed upadłością, ale już nie będzie produkować niczego związanego z fotografią. Kodak przespał falę innowacji na rynku i stracił pozycję lidera.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

W płockim oddziale ZUS najwięcej chętnych po matczyne emerytury

Nie słabnie zainteresowanie nowym świadczeniem, czyli tak zwanymi matczynymi emeryturami. W płockim oddziale ZUS złożono …