Rozpoczęło się pogłębianie Wisły

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie rozstrzygnął przetarg na udrożnienie Wisły w rejonie mostu Solidarności w Płocku.
Prace rozpoczęły się 1 września i potrwają do 30 listopada. – Szacunkowa kubatura materiału dennego do wydobycia to 100 000 metrów sześciennych. Podjęcie tych działań jest efektem dobrej współpracy Prezydenta Miasta Płocka z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie. Prace bagrownicze przyczynią się do zmniejszenia ryzyka zagrożenia powodziowego dla mieszkańców Płocka – informuje ratuszowy zespół współpracy z mediami.
To kolejny rok, kiedy Wisła na wysokości Płocka jest pogłębiana. W ubiegłym roku rzeka była pogłębiana także w rejonie nowego mostu oraz wyjścia z portu. W tym ostatnim miejscu wydobyto około 30 tysięcy metrów sześciennych refulatu.
Jesienią 2014 r. bagrowanie Wisły w rejonie Płocka miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego zimą, ułatwienie pracy lodołamaczy, a tym samym umożliwienie swobodnego spływu kry na Zbiorniku Włocławskim. Wówczas pogłębianie Wisły było prowadzone pomiędzy 629 a 631 kilometrem rzeki w rejonie osiedli Radziwie i Borowiczki oraz nowego mostu. Wydobyto około 180 tysięcy metrów sześciennych refulatu. Prace były wykonywane przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego Warszawa. Koryto rzeki pogłębiano wtedy również w rejonie osiedla Winiary. Szacunkowa ilość wydobywanego refulatu to około 80 tysięcy metrów sześciennych. Prace prowadził swoim sprzętem RZGW Warszawa. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Projekt przebudowy placu Narutowicza

W przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej przebudowy placu Gabriela Narutowicza zostało złożonych sześć …