Rozpoczął się remont Wyszogrodzkiej

W minioną sobotę płockie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych rozpoczęło remont ulicy Wyszogrodzkiej na odcinku pomiędzy Podolszycami i Imielnicą. Roboty mają potrwać do 15 września.
Jak już informowaliśmy czytelników Tygodnika Płockiego, roboty obejmą uzupełnienie podbudowy jezdni, wymianę nawierzchni asfaltowej i budowę chodników dla pieszych. Pierwszy etap prac, od Jaru Rosicy do Morelowej, ma potrwać około tygodnia. Podobnie drugi, od Morelowej do Harcerskiej. Trzeci etap to prace od Harcerskiej do Szlacheckiej, a czwarty – od Szlacheckiej do Jaru Rosicy.
W czasie remontu autobusy Komunikacji Miejskiej (3, 4, 12, 25 i 30) będą jeździły normalnymi trasami, więc ich pasażerowie muszą się uzbroić w cierpliwość. Za to kierowcy mogą korzystać z objazdów Grabówką i Korczaka do Harcerskiej lub Otolińską do Boryszewa i dalej do Gulczewa.
To jednak nie koniec utrudnień komunikacyjnych w Płocku. 24 lipca rozpocznie się przebudowa ulic: 7 Czerwca 1991 r., Batalionów Chłopskich i Łukasiewicza. Jest ona związana ze zmianą układu komunikacyjnego w bezpośrednim sąsiedztwie hali widowiskowo – sportowej. Roboty potrwają do końca września. Ciężko będzie się też jeździło po osiedlach. Od 19 lipca do 8 października zamknięta dla ruchu zostanie ulica Bartnicza, a od 22 lipca do 15 października z ruchu będzie wyłączona Słodowa. Także do połowy października potrwa przebudowa ulicy Popłacińskiej w Radziwiu.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …

2 komentarze

  1. Wicie co, to będzie jedna wielka klapa – korki na korkach, nie zazdroszczę ludziom mieszkającym w Imielnicy, Gulczewie, Słupnie oraz Podolszycach. Z drugiej strony takie prace powinny być trzyzmianowe, ach i dobrze że w końcu coś takiego nastąpi.

  2. Ulica Wyszogrodzka jest główną arterią wyjazdową i wjazdową do Płocka,to chyba nie podlega dyskusji.Tego typu drogi w cywilizowanym świecie remontuje się w tempie ekspresowym /praca trwa na trzy zmiany z maksymalną koncentracją sił,sprzętu/.Pytanie-ile godzin w ciągu doby pracuje się na tym odcinku?