Problemy z parkingiem przy zoo

Przetarg na przebudowę al. Kilińskiego został przedłużony do 10 kwietnia, chociaż pierwotnie miał się zakończyć 2 kwietnia. Miejski Zarząd Dróg ma też problemy z wyborem wykonawcy projektu i budowy nowego parkingu w sąsiedztwie ogrodu zoologicznego przy ul. Norbertańskiej. To postępowanie zostało ogłoszone już po raz trzeci.

Przebudowa al. Kilińskiego oraz Mostowej ma być jedną z najważniejszych inwestycji drogowych rozpoczętą w tym roku. Wiąże się to jednak z dużymi utrudnieniami w ruchu. Problemów nie unikną kierowcy i pasażerowie autobusów. Do dyspozycji przez kilka miesięcy pozostanie tylko jedna przeprawa przez Wisłę. Jednak miasto nie może dłużej odkładać przebudowy al. Kilińskiego wraz z fragmentem ulicy Mostowej. Tym bardziej, że udało się pozyskać unijne dofinansowanie na ten cel – w sumie ponad 41 mln złotych. Warto pamiętać, że prace związane z przebudową al. Kilińskiego to zaledwie część większego, drugiego już programu mobilności miejskiej wartego ponad 48,6 mln złotych.
Umowa na dofinansowanie programu mobilności miejskiej została podpisana pod koniec września ubiegłego roku. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę al. Kilińskiego, zakup ośmiu nowych autobusów niskoemisyjnych, budowę parkingu przy ogrodzie zoologicznym, remont ulic Mostowej i Kolejowej, budowę ścieżek rowerowych oraz inteligentnego systemu kierowania ruchem. Cały projekt jest warty ponad 48,6 mln złotych. Unijne dofinansowanie wynosi 41 223 554 złotych (ponad 37 mln złotych z RPO oraz ponad 4,1 mln złotych z EFRR).
Przypomnijmy najważniejsze założenia związane z przebudową al. Kilińskiego oraz realizacją drugiego programu mobilności miejskiej.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …