fot. D. Ossowski

Prace zgodnie z planem

Konsorcjum firm P.I.B. Waskop i F.R.B. Lipowski z Płocka przebudowuje ulicę Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Okrzei do ul. ks. Wyczałkowskiego i Starego Rynku. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia. Koszt inwestycji to 1.499.370 zł (brutto).
W imieniu miasta inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg. Prace są współfinansowane przez Wodociągi Płockie i Fortum Power and Heat Polska. Przebudowa ostatniego fragmentu ulicy Kazimierza Wielkiego jest kompleksowa i obejmie zarówno infrastrukturę podziemną, jak i naziemną. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia od wprowadzenia czasowej organizacji ruchu, frezowania nawierzchni asfaltowej i prac rozbiórkowych. – Zakończyła się budowa ciepłociągu, którą wykonywała firma Fortum. Teraz trwają prace związane z rozdziałem kanalizacji na sanitarną i deszczową. Roboty w głębokich na siedem – osiem metrów oszalowanych studniach prowadzi pod nadzorem Wodociągów Płockich firma Waskop. Po zakończeniu tych prac pozostanie jeszcze do wykonania wodociąg oraz przełożenie innych instalacji podziemnych – informuje Konrad Kozłowski z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Późną jesienią rozpoczną się prace drogowe. – Powstanie nowa nawierzchnia jezdni, która będzie z kostki granitowej, a także chodniki i zjazdy do posesji z kostki betonowej. Na koniec zostanie przebudowane oświetlenie uliczne oraz powstanie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Będziemy szczegółowo informować płocczan o postępach w realizacji inwestycji – dodaje Konrad Kozłowski.
Remontowany odcinek ul. Kazimierza Wielkiego został zamknięty dla ruchu. Do swoich posesji mogą dotrzeć jedynie mieszkańcy. Zakończenie prac zgodnie z podpisaną umową przewidziano na 15 grudnia tego roku.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

W płockim oddziale ZUS najwięcej chętnych po matczyne emerytury

Nie słabnie zainteresowanie nowym świadczeniem, czyli tak zwanymi matczynymi emeryturami. W płockim oddziale ZUS złożono …