Podolszyce – Wieś budową roku

W Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród XX Konkursu „BUDOWA ROKU”. W tym roku po raz pierwszy w historii płockich inwestycji nagrodę I stopnia i tytuł „BUDOWA ROKU 2009” w kategorii – budynki mieszkalne, za realizację zabudowy mieszkaniowej, wielorodzinnej, osiedle Podolszyce-WIEŚ zdobyło Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Płocku. Nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotra Stycznia odebrali: prezes zarządu M.T.B.S. w Płocku Mirosław Kłobukowski i dyrektor ds. produkcji „VECTRA” S.A. Włodzimierz Brożek.
Konkurs ten, będący od wielu lat jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów polskiego budownictwa jest organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale ministerstwa Infrastruktury i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W tegorocznej, jubileuszowej edycji wzięło udział 78 inwestycji zgłoszonych głównie przez deweloperów oraz samorządy terytorialne.
– To dla nas wielki zaszczyt i kolejna miła niespodzianka, tym bardziej że w gronie pokonanych znalazły się tak znane i cenione projekty jak chociażby 19-kondygnacyjny budynek usługowo-mieszkalny zrealizowany w Szczecinie przez WARBUD S.A., osiedle „Złota Brama” w Krakowie, składające się z czterech budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z garażami podziemnymi i pełną infrastrukturą, czy zespół budynków mieszkalnych, wielorodzinnych w Warszawie wybudowany przez BUDIMEX S.A. – powiedział Mirosław Kłobukowski, prezes zarządu MTBS Płock. – Olbrzymi, piękny „Oskar budowlany” o wadze blisko 8 kilogramów wykonany z błyszczącego mosiądzu znajdzie na pewno poczesne, myślę, że najważniejsze miejsce wśród szeregu wcześniejszych wyróżnień Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Płocku.
Osiedle mieszkaniowe, Podolszyce – Wieś, całkowicie zagospodarowane, ogrodzone i monitorowane składa się z pięciu budynków cztero- i trzykondygnacyjnych, mających łącznie 127 mieszkań i 73 podziemnych miejsc parkingowych.     (t)

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …