Płockie Forum Biznesu już 24 maja

W przyszłym tygodniu odbędzie się – po raz pierwszy – Płockie Forum Biznesu. Już teraz wiadomo, że weźmie w nim udział przynajmniej około 50 przedsiębiorców z Płocka oraz z powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Będą też obecni przedstawiciele samorządu, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz instytucji odpowiedzialnych za pozyskiwanie środków unijnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Izba Gospodarcza Regionu Płockiego.

W ubiegłym tygodniu o idei organizacji Płockiego Forum Biznesu mówił podczas konferencji prasowej prezes IGRP Krzysztof Izmajłowicz. – W naszym regionie funkcjonują firmy, które swoje wyroby sprzedają nie tylko na rynku polskim, ale z powodzeniem funkcjonują na rynkach międzynarodowych. O tym właśnie chcemy powiedzieć podczas Forum. Chcemy umożliwić spotkanie dużych firm, grup kapitałowych oraz małych firm. Wszystkie one stanowią o sile naszego regionu – mówił podczas konferencji Krzysztof Izmajłowicz.
Płockie Forum Biznesu odbędzie się 24 maja w Domu Technika, początek o godzinie 10.00. Forum zostało podzielone na kilka stref. W strefie prezentacyjnej będzie można zapoznać się z ofertami firm działających w Płocku oraz w powiatach płockim, sierpeckim i gostynińskim. W strefie eksperckiej przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać o aktualnych przepisach z pracownikami Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Urzędów Pracy. W strefie merytorycznej będą odbywać się zajęcia warsztatowe i wykłady. Prezes IGRP Krzysztof Izmajłowicz opowie o roli biznesu w zrównoważonym rozwoju regionu. O prawach i obowiązkach płatników VAT będzie mówił naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku Karol Zywer. Będzie też mowa o szkoleniu pracowników, współpracy z doradcami podatkowymi oraz promocji firm.

Reklama
Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przypomniał, że mazowiecki samorząd od lat wspiera inicjatywy, które mają na celu rozwój przede wszystkim małej i średniej przedsiębiorczości. Podkreślał, że bardzo ważne jest wykorzystanie środków europejskich na ten cel, współpraca biznesu z ośrodkami naukowymi – takimi jak Politechnika Warszawska, otwarcie się na nowe technologie, korzystanie z odnawialnych źródeł energii. – Subregion płocki to drugi po Warszawie obszar w naszym województwie, jeśli chodzi o poziom Produktu Krajowego Brutto. Wynosi on około 76 procent średniej unijnej. Zawdzięczamy to przede wszystkim PKN ORLEN i olbrzymim dochodom generowanym przez tę firmę. Nam zależy głównie na rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości, wspieraniu tych firm, które już funkcjonują oraz tych, które będą powstawały – mówił Adam Struzik.
Starosta płocki Mariusz Bieniek również zwracał uwagę na znaczenie współpracy samorządu z przedsiębiorcami. – Od 2014 roku, kiedy zaczynaliśmy kadencję, bezrobocie spadło już o ponad 10 punktów procentowych. Obecnie jest najniższe w historii tego powiatu – mówił Mariusz Bieniek. – Jeździliśmy od gminy do gminy, również z przedstawicielami IGRP. Rozmawialiśmy z wójtami i burmistrzami, spotykaliśmy się z przedsiębiorcami. Wysiłki, jak widać, bardzo się opłaciły.
Starosta podkreślał, że samorządowi powiatu płockiego zależy na tworzeniu odpowiedniego klimatu i warunków dla nowych przedsiębiorców, bo nowe podmioty gospodarcze to przede wszystkim nowe miejsca pracy. – Podczas Płockiego Forum Biznesu będziemy chcieli pokazać, jak ważną rolę, również w biznesie, odgrywa samorząd i w jaki sposób właśnie on może wspierać przedsiębiorców – podkreślał Mariusz Bieniek.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zdrożały bilety autobusowe

To już fakt. Od początku maja pasażerowie Komunikacji Miejskiej płacą więcej za bilety autobusowe. O …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.