Najnowsze informacje

Płock bez zbiórek elektrośmieci, ale…

Firma ElektroEko nie prowadzi już w Płocku comiesięcznych, sobotnich zbiórek odpadów elektrycznych. Za to w dwóch punktach miasta są dostępne całodobowo pojemniki na drobne odpady elektryczne. Jeśli ktoś ma stary telewizor, pralkę czy lodówkę, na ich odbiór nadal może się umówić telefonicznie.
Sobotnie zbiórki odpadów elektrycznych i elektronicznych rozpoczęły się w Płocku latem 2013 roku. W każdą ostatnią sobotę miesiąca przez blisko cztery lata na parkingach przy Kauflandzie i Auchan można było spotkać charakterystyczne samochody, do których oddawano zużyte baterie, żarówki, czajniki elektryczne czy komputery, monitory i inne urządzenia. Płocczanie chętnie z tej możliwości korzystali, jednak od pewnego czasu zbiórki nie są już prowadzone. – Zbiórki zostały zastąpione przez dostępne codziennie, przez całą dobę pojemniki. Można do nich wrzucać drobny sprzęt z wyjątkiem zużytych świetlówek – informuje Anna Podsiadło z firmy ElektroEko. Pojemniki stoją przy Kauflandzie (ul. Gałczyńskiego 11) oraz Auchan (ul. Wyszogrodzka 140.
Jeśli ktoś ma w domu stary duży sprzęt AGD, czyli pralki, lodówki, zmywarki, telewizory powyżej 26 cali, suszarki do prania, nadal może się umówić na odbiór z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie internetowej. Zbiórka odpadów jest bezpłatna. Pojemniki na drobne odpady elektryczne i elektroniczne można znaleźć także w wielu sklepach.
Poza tym od ponad miesiąca funkcjonuje przy ulicy Tartacznej 2 PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Działa on od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00 (w dni wolne od pracy i święta punkt jest nieczynny).
Z PSZOK-u mogą korzystać mieszkańcy i właściciele nieruchomości z Płocka. Warunkiem jest okazanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub zameldowanie w naszym mieście. Przyjmowane są tam następujące odpady: papier – w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i tektury, metale – w tym odpady opakowaniowe z metali, tworzywa sztuczne – w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz opakowania wielomateriałowe, szkło – w tym opakowania ze szkła, odpady ulegające biodegradacji, odpady budowlane i rozbiórkowe, meble i odpady wielkogabarytowe, odpady niebezpieczne i chemikalia, opony od samochodów osobowych, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane leki. Co ważne, odpady muszą być posegregowane.
Szczegółowe informacje można uzyskać w spółce SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna – tel. 24 262 48 53 lub 24 262 03 70.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Koncepcje placu Narutowicza można oglądać w ratuszu

Prace zgłoszone w konkursie na przygotowanie koncepcji zagospodarowania placu Narutowicza można oglądać przed aulą płockiego …

Wkrótce termomodernizacja kolejnych budynków

W miniony wtorek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał dokumenty w sprawie rozpoczęcia kolejnego postępowania dotyczącego …