Najwięksi bankruci są z Płocka

Kiepskie inwestycje, kredyty, długotrwała choroba, rozstanie z partnerem – to tylko niektóre z powodów, jakie podało ponad 6,5 tys. Polaków, którzy w ubiegłym roku ogłosili upadłość. Według bazy BIK oraz Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor osoby te mają nieopłacone zobowiązania na ponad 732 mln zł. Najczęściej po upadłość konsumencką sięgają mieszkańcy województw: mazowieckiego, śląskiego oraz małopolskiego. Większość stanowią kobiety. Co czwarty bankrut ma między 36-45 lat, ale powoli rośnie udział dłużników po 56 roku życia. Na północnym Mazowszu było 125 takich osób.
W ubiegłym roku upadłość konsumencką ogłosiło o jedną piątą więcej osób niż w 2017 roku. i trzykrotnie więcej niż w 2015 roku. Dokładnie 6 549 osób dostało od sądu zgodę na ogłoszenie bankructwa w 2018 roku. Chętnych do podjęcia takiego kroku było znacznie więcej.
Z trzech regionów Polski: Mazowsza (20 proc.), Śląska (11,8 proc.) i Małopolski (8,4 proc.) pochodzi dwóch na pięciu bankrutujących konsumentów i posiadają oni połowę widocznych w BIK i BIG InfoMonitor zaległości osób ogłaszających upadłość.

Jola Marciniak
Na podstawie danych BIK oraz Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor

fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Projekt przebudowy placu Narutowicza

W przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej przebudowy placu Gabriela Narutowicza zostało złożonych sześć …