Najwięksi bankruci są z Płocka

Kiepskie inwestycje, kredyty, długotrwała choroba, rozstanie z partnerem – to tylko niektóre z powodów, jakie podało ponad 6,5 tys. Polaków, którzy w ubiegłym roku ogłosili upadłość. Według bazy BIK oraz Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor osoby te mają nieopłacone zobowiązania na ponad 732 mln zł. Najczęściej po upadłość konsumencką sięgają mieszkańcy województw: mazowieckiego, śląskiego oraz małopolskiego. Większość stanowią kobiety. Co czwarty bankrut ma między 36-45 lat, ale powoli rośnie udział dłużników po 56 roku życia. Na północnym Mazowszu było 125 takich osób.
W ubiegłym roku upadłość konsumencką ogłosiło o jedną piątą więcej osób niż w 2017 roku. i trzykrotnie więcej niż w 2015 roku. Dokładnie 6 549 osób dostało od sądu zgodę na ogłoszenie bankructwa w 2018 roku. Chętnych do podjęcia takiego kroku było znacznie więcej.
Z trzech regionów Polski: Mazowsza (20 proc.), Śląska (11,8 proc.) i Małopolski (8,4 proc.) pochodzi dwóch na pięciu bankrutujących konsumentów i posiadają oni połowę widocznych w BIK i BIG InfoMonitor zaległości osób ogłaszających upadłość.

Jola Marciniak
Na podstawie danych BIK oraz Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor

fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

PKN ORLEN przedstawił wyniki za 2018 r.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przedstawiciele paliwowego giganta …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.