Na al. Pawła Nowaka wciąż trwają prace. Termin do końca marca

Aleja Pawła Nowaka na osiedlu Tysiąclecia wciąż jest rozkopana i niedostępna dla mieszkańców. Prace przeciągają się nie tylko z powodu niesprzyjającej aury pogodowej.
Wciąż trwają prace na al. Nowaka, gdzie na utrudnienia napotykają piesi. Roboty drogowe po przeprowadzeniu robót sanitarnych w al. P. Nowaka obejmują wymianę nawierzchni chodnika i wymianę nawierzchni ścieżki rowerowej. Budowa kanalizacji deszczowej, a także wymiana nawierzchni wymusiła konieczność usunięcia tymczasowego istniejącego drzewostanu oraz zakrzewienia. Po skończonych robotach drogowych oraz sanitarnych wykonane zostaną nowe nasadzenia. W Wodociągach Płockich, które są inwestorem, zapadła decyzja, że odnowiona aleja Pawła Nowaka zostanie wykonana z takich samych materiałów, jak pasaż Roguckiego na Wielkiej Płycie. – Ostatnie prace związane z nasadzeniami zieleni będą prowadzone dopiero wiosną. Teraz nie można ich wykonać – mówi Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
W grudniu ubiegłego roku udało się oddać do ruchu Al. Kobylińskiego, na których również były prowadzone prace związane z przebudową kanalizacji w tej części miasta Ostatni etap prac był prowadzony na newralgicznym odcinku pomiędzy al. Nowaka a skrzyżowaniem z ul. Łukasiewicza.
Zakres prac obejmował budowę kanalizacji deszczowej w Al. F. Kobylińskiego na odcinku od ul. Topolowej do al. P. Nowaka oraz budowę kanalizacji deszczowej w al. P. Nowaka. Pozwoli to zrealizować w tym roku budowę kanalizacji deszczowej w ul. Tysiąclecia wraz z przebudową całej ulicy.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Problemy z parkingiem przy zoo

Przetarg na przebudowę al. Kilińskiego został przedłużony do 10 kwietnia, chociaż pierwotnie miał się zakończyć …