Mostostal Płock i Mostostal Warszawa wybudują nowe zbiorniki na ropę

Konsorcjum Mostostalu Płock i Mostostalu Warszawa wybuduje dla PERN 2 nowe zbiorniki na ropę naftową w gdańskiej bazie magazynowej płockiej firmy. Wartość kontraktu sięgnęła prawie 143 milionów złotych, wykonawca ma 25 miesięcy na zrealizowanie inwestycji.
W efekcie planowanej inwestycji pojemność magazynowa parku zbiornikowego w Gdańsku w ciągu najbliższych dwóch lat przekroczy 1 mln mł – każdy z nowych zbiorników ma mieć pojemność 100 tys. mł. Jak twierdzi Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes PERN, inwestycja jest podyktowana oczekiwaniami klientów, którzy w coraz większym stopniu kładą nacisk na separację surowca.
Obecnie w Bazie w Gdańsku znajduje się 18 zbiorników o łącznej pojemności 900 tys. mł. Do przetargu na budowę nowych pojemności zgłosiło się dwóch oferentów. PERN wybrał ofertę konsorcjum Mostostal Płock i Mostostal Warszawa jako najkorzystniejszą. Wartość kontraktu siegnie prawie 143 mln zł.
– Rozbudowa naszych pojemności magazynowych to konieczność, bo oczekują tego nasi klienci – podkreślił Tadeusz Zwierzyński. – Coraz więcej ropy trafia do nas drogą morską. Dlatego zdecydowaliśmy o realizacji tego projektu. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że budowa nowych pojemności w gdańskiej bazie to dopiero początek ambitnego programu inwestycyjnego, który sięga 2020 roku.

Zobacz kolejny artykuł

Problemy z parkingiem przy zoo

Przetarg na przebudowę al. Kilińskiego został przedłużony do 10 kwietnia, chociaż pierwotnie miał się zakończyć …