Mieszkańcy okolic ul. Bielskiej odetchną z ulgą

Od 26 lutego do 31 marca wypowiedzenia z pracy w płockim oddziale Exdrobu otrzyma 18 pracowników umysłowych i 70 fizycznych. Przestanie istnieć zakład produkcyjny, hurtownia, wylęgarnia drobiu i sklep firmowy. Z mapy Płocka znika kolejna firma, a zatrudnieni tam ludzie będą szukać nowej pracy. Choć od dawna było wiadomo, że tak się stanie, to z Kutna dochodziły cały czas uspokajające wieści. W Płocku zwolnieni zostaną wszyscy pracownicy. Po to, żeby przeprowadzić postępowanie sanacyjne i utrzymać działalność przedsiębiorstwa w Kutnie.
Mieszkańcy okolic ul Bielskiej na pewno się ucieszą, że niezbyt przyjemne zapachy dochodzące z płockiego oddziału Exdrobu przejdą całkowicie do historii. Firma zniknie z mapy miasta. Mówiło się o tym od dawna, kilkakrotnie pisaliśmy o tym na łamach Tygodnika Płockiego.
W 2015 roku pracowało tam jeszcze około 350 osób, już wtedy obawiających się o swoje miejsce pracy. Przed rokiem wstrzymano ubój, część osób została przeniesiona do pracy w Kutnie. Dziś sprawa jest przesądzona: wszyscy otrzymają wypowiedzenia, a ostatni zgasi światło.
Kilka dni temu zarząd firmy poinformował o zwolnieniach grupowych i likwidacji nierentownego oddziału.

Zobacz kolejny artykuł

Projekt przebudowy placu Narutowicza

W przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej przebudowy placu Gabriela Narutowicza zostało złożonych sześć …