Miasto przygotowuje strategię rozwoju

Jak nasze miasto ma wyglądać za trzynaście lat? Płocki Urząd Miasta właśnie przystąpił do prac nad strategią rozwoju do 2030 roku. Pierwszym elementem mają być anonimowe ankiety. Odpowiadający za inwestycje i rozwój Płocka zastępca prezydenta Jacek Terebus liczy, że wypełni je nawet 2 tysiące mieszkańców.
Władze miasta doszły do wniosku, że obecna strategia rozwoju na lata 2008–2022 zdezaktulizowała się i trzeba przygotować nowy dokument uwzględniający obecną sytuację społeczną i gospodarczą, zarówno w mieście, jak i w kraju. – Miasto to skomplikowany organizm. Zarządzanie nim wymaga wiedzy, doświadczenia i pomysłu na rozwój – tłumaczy prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – W nowej strategii nie zmieni się cel, czyli zaspokojenie potrzeb mieszkańców. Chcemy, żeby jakość życia w Płocku była jak najlepsza i podnosiła się. To realizowaliśmy w ciągu ostatnich siedmiu lat. Trzeba jednak spojrzeć na zmieniające się uwarunkowania zewnętrzne i wewnętrzne. Działania na rzecz mieszkańców będą związane z edukacją, kulturą, rekreacją, estetyką.
Andrzej Nowakowski zapewnia, że w nowej strategii będzie też mowa o pozyskiwaniu kolejnych inwestorów.

 

Zobacz kolejny artykuł

Projekt przebudowy placu Narutowicza

W przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej przebudowy placu Gabriela Narutowicza zostało złożonych sześć …