Mamy w Płocku pierwsze buspasy

Zakończyła się przebudowa ulicy Łukasiewicza na odcinku pomiędzy Tysiąclecia i Długą. Nowością są pierwsze w Płocku buspasy. Niestety tylko na odcinku kilkuset metrów – pomiędzy mostem Płockiego Czerwca 1976 r. a rondem na skrzyżowaniu z ul. Długą.
W ubiegłym tygodniu inwestycję podsumowali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i zastępca ds. inwestycji i rozwoju Jacek Terebus. Przebudowana ulica to blisko 2 km nowoczesnej infrastruktury drogowej łączącej centrum miasta z rafinerią. – Jeżeli radni się zgodzą to rondo, przy którym stoimy, będzie nosiło nazwę „Nafciarzy”. Mieszkańcy Trzepowa proponują, żeby jedno z rond wybudowanych na trzecim odcinku obwodnicy nosiło nazwę „Powsino”, tak nazywała się wieś, która kiedyś była w tym rejonie – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski.
Inwestycję drogową, ułatwiającą komunikację z centrum miasta do PKN Orlen, Miasto zrealizowało w ramach zadania dofinansowanego środkami Unii Europejskiej pn.: „Modernizacja ciągów komunikacyjnych niezbędnych dla rozwoju systemu zrównoważonej mobilności miejskiej – Etap I”. Nowością są buspasy, rondo, oświetlenie uliczne LED oraz nowoczesne i bezpieczne drogi rowerowe.
Jednym z ciekawszych elementów wyremontowanej ulicy są wydzielone pasy dla autobusów w obu kierunkach.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …