Inwestycje grzewcze za kilka milionów złotych

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej w Płocku, jak co roku wykorzystał ciepłe miesiące na intensywne prace modernizacyjne, konserwacyjne i przyłączeniowe. Miały one na celu jak najlepsze przygotowanie infrastruktury do zbliżającego się sezonu zimowego, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.
Do końca września tego roku Fortum przeprowadziło w Płocku prace modernizacyjne, przyłączeniowe oraz przeglądy i konserwacje urządzeń ciepłowniczych warte łącznie ponad 7 mln zł. W ramach tej kwoty na rozwój sieci ciepłowniczej przeznaczono 4,3 mln złotych. Do sieci podłączone zostały budynki między innymi przy ulicach: Granicznej, Targowej, Kostrogaj, Otolińskiej i Wiadukt. W sumie od początku roku do końca września Fortum podłączyło do sieci ciepłowniczej w Płocku 26 budynków. Łączna moc obiektów podłączonych do sieci do końca 2017 roku ma wynieść 5 MW. – Jak co roku okres ciepłych miesięcy to dla nas czas intensywnej pracy nad modernizacją oraz rozbudową sieci ciepłowniczej. Tegoroczne prace w Płocku idą zgodnie z planem, dlatego możemy stwierdzić, że jesteśmy przygotowani do nadejścia sezonu zimowego – mówi Sławomir Fijałkowski, odpowiedzialny za inwestycje Fortum.
W 2017 roku Fortum przeprowadziło prace modernizacyjne sieci ciepłowniczej i węzłów o łącznej wartości blisko 3 mln złotych. W ramach tej kwoty firma zmodernizowała sieć przy ulicy Bielskiej, Roguckiego, Salezjańskiej, Traugutta oraz pl. Narutowicza. Dużym projektem modernizacyjnym przeprowadzonym w tym roku była również przebudowa sieci ciepłowniczej pod planowaną halę produkcyjną CNH. – Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Płocka bezpiecznych dostaw ciepła, dlatego stale modernizujemy sieć ciepłowniczą oraz węzły cieplne. W tym roku znacznie rozbudowaliśmy system monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi, dzięki któremu nasi specjaliści będą mogli szybciej eliminować wszelkie zakłócenia w pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców – podkreśla Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.
System pozwoli na monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle. Specjaliści Fortum będą także na bieżąco otrzymywali różnego rodzaju powiadomienia i alarmy pozwalające na wczesną identyfikację nieszczelności oraz innych nieprawidłowości w pracy urządzeń. Do końca września na rozbudowę systemu firma wydała 1,8 mln złotych. Podłączono do niego 1644 węzły klientów oraz 795 węzłów należących do Fortum. Przewidywana łączna wartość inwestycji w Płocku w całym 2017 roku wyniesie 10,5 mln złotych.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Projekt przebudowy placu Narutowicza

W przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej przebudowy placu Gabriela Narutowicza zostało złożonych sześć …