Inwestycje grzewcze za kilka milionów złotych

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej w Płocku, jak co roku wykorzystał ciepłe miesiące na intensywne prace modernizacyjne, konserwacyjne i przyłączeniowe. Miały one na celu jak najlepsze przygotowanie infrastruktury do zbliżającego się sezonu zimowego, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.
Do końca września tego roku Fortum przeprowadziło w Płocku prace modernizacyjne, przyłączeniowe oraz przeglądy i konserwacje urządzeń ciepłowniczych warte łącznie ponad 7 mln zł. W ramach tej kwoty na rozwój sieci ciepłowniczej przeznaczono 4,3 mln złotych. Do sieci podłączone zostały budynki między innymi przy ulicach: Granicznej, Targowej, Kostrogaj, Otolińskiej i Wiadukt. W sumie od początku roku do końca września Fortum podłączyło do sieci ciepłowniczej w Płocku 26 budynków. Łączna moc obiektów podłączonych do sieci do końca 2017 roku ma wynieść 5 MW. – Jak co roku okres ciepłych miesięcy to dla nas czas intensywnej pracy nad modernizacją oraz rozbudową sieci ciepłowniczej. Tegoroczne prace w Płocku idą zgodnie z planem, dlatego możemy stwierdzić, że jesteśmy przygotowani do nadejścia sezonu zimowego – mówi Sławomir Fijałkowski, odpowiedzialny za inwestycje Fortum.
W 2017 roku Fortum przeprowadziło prace modernizacyjne sieci ciepłowniczej i węzłów o łącznej wartości blisko 3 mln złotych. W ramach tej kwoty firma zmodernizowała sieć przy ulicy Bielskiej, Roguckiego, Salezjańskiej, Traugutta oraz pl. Narutowicza. Dużym projektem modernizacyjnym przeprowadzonym w tym roku była również przebudowa sieci ciepłowniczej pod planowaną halę produkcyjną CNH. – Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Płocka bezpiecznych dostaw ciepła, dlatego stale modernizujemy sieć ciepłowniczą oraz węzły cieplne. W tym roku znacznie rozbudowaliśmy system monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi, dzięki któremu nasi specjaliści będą mogli szybciej eliminować wszelkie zakłócenia w pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców – podkreśla Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.
System pozwoli na monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle. Specjaliści Fortum będą także na bieżąco otrzymywali różnego rodzaju powiadomienia i alarmy pozwalające na wczesną identyfikację nieszczelności oraz innych nieprawidłowości w pracy urządzeń. Do końca września na rozbudowę systemu firma wydała 1,8 mln złotych. Podłączono do niego 1644 węzły klientów oraz 795 węzłów należących do Fortum. Przewidywana łączna wartość inwestycji w Płocku w całym 2017 roku wyniesie 10,5 mln złotych.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont molo unieważniony

Odsuwa się remont płockiego molo. Urząd Miasta unieważnił przetarg na wykonanie prac. Złożone oferty były …

Powstanie nowoczesny parking

Za budynkiem przy ul. Tumskiej 13 powstanie parking na około 100 samochodów. Pierwsze prace już …