Gdzie i za ile można kupić dom?

Wiosna tuż za pasem, a to zachęca do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Ciepłe dni nastrajają nas do tego, aby zacząć jakiś nowy rozdział. Dlatego też właśnie teraz wiele osób decyduje się na to, aby kupić wymarzony dom. Nie inaczej jest w Płocku i jego okolicach, gdzie coraz częściej przenoszą się mieszkańcy miasta.

Dobrym momentem na zakup mieszkania są miesiące zimowe, ponieważ wtedy można wynegocjować ze sprzedającym niższą cenę. Jednak gdy poszukujemy domu, zalegający śnieg i często niesprzyjająca aura pogodowa nie ułatwiają chociażby oglądania nieruchomości. W związku z tym większość osób podejmuje działania dopiero na wiosnę

Najważniejsza jest okolica
Domków jednorodzinnych na sprzedaż nie jest wiele. Ale jeśli ktoś decyduje się na wzięcie kredytu lub wykorzystanie oszczędności życia, aby szybko i sprawnie przenieść się na większy metraż, ma kilka opcji wyboru. Wystarczy przejrzeć strony z ogłoszeniami, aby zorientować się w temacie.
Ciężko jednoznacznie wyznaczyć zakres cenowy domków jednorodzinnych. Oddzielnym tematem są oczywiście całe gospodarstwa wraz z gruntami rolnymi. Ale nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko samodzielne nieruchomości, to przyłączone do nich działki mają różną wielkość. Jest też duża rozpiętość, jeśli chodzi o powierzchnię samych domków. Standard to ok. 300 m kw., ale znajdziemy i takie, które liczą nawet 1000 m kw.
Najczęściej osobom, które kupują domy, zależy na tym, aby uciec od miejskiego zgiełku, zyskać odrobinę prywatności i ciszy. Dlatego coraz więcej nowych budynków pojawia się w wielu wioskach leżących w okolicach Płocka. Jednak i w samym mieście znajdziemy osiedla domków jednorodzinnych. Takie można zobaczyć na osiedlu Podolszyce czy Międzytorze. Tę opcję z pewnością wybiorą ci, którym zależy na dużym metrażu, ale niekoniecznie chcą rozstawać się z miastem, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Wśród gmin, które w ostatnich latach powitały wielu nowych mieszkańców przesiedlających się z miasta, są między innymi Radzanowo oraz Słupno. Wybór poszukującym ułatwiają takie czynniki jak stan dróg dojazdowych, bliskość szkoły czy komunikacja autobusowa.
Są też oczywiście osoby, które pragną osiedlić się z dala od cywilizacji.

Joanna Biała
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Zdrożały bilety autobusowe

To już fakt. Od początku maja pasażerowie Komunikacji Miejskiej płacą więcej za bilety autobusowe. O …