Najnowsze informacje

Gabaryty jadą ulicami Płocka

W związku z budową Instalacji Metatezy w PKN ORLEN spodziewane są utrudnienia w ruchu związane z dostarczaniem niezbędnych elementów o dużych wymiarach.
Wielkogabarytowe elementy do budowy Instalacji Metatezy dostarczane są do PKN ORLEN w Płocku w godzinach nocnych. Pierwsza tura transportowania wielkogabarytowych elementów ma miejsce od poniedziałku 24 do czwartku 27 lipca włącznie. Kolejna odbędzie się w nocy z 30 na 31 lipca, tj. z niedzieli na poniedziałek.
Transport ładunków odbywał się będzie etapami w poszczególnych dniach w godzinach 22: 00 – 5: 00. Większość przejazdów została zaplanowana przez tereny gminy Stara Biała. Przez Płock planowane były dwa przejazdy: w nocy z 24 na 25 oraz 26 na 27 lipca. Drugi przejazd to transport kolumny o średnicy 1,6 m, długości 43 m i ciężarze 36 ton, ulicami: droga krajowa 60, Bielska, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza, Chemików.
Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą pracownicy służby spedycyjnej oraz służby drogowe i policja.
Instalacja Metatezy, która powstaje na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku będzie wytwarzała propylen o jakości polimerowej. Obecny nominalny wolumen produkcji w tym zakresie wynosi 450 tys. ton. Inwestycja podniesie moce wytwórcze do poziomu 550 tys. ton rocznie.

   (t)

Zobacz kolejny artykuł

Prace na „Dołku“

Firma EURODOM z Tłuchówka rozpoczęła modernizację kompleksu lokali użytkowych przy ulicy Miodowej 8 w Płocku. …

Rozkopany Kostrogaj

Od lata ubiegłego roku trwa rozbudowa i przebudowa ulic Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt. Głównym celem …