Dyskusja o startupach w Orlen Arenie

– Jeżeli jesteście w stanie swój zespół wykarmić jedną pizzą, to znaczy, że pracujesz w startupie – taką definicję startupu z przymrużeniem oka podała podczas Startup Europe Week Małgorzata Gontarek.
W minioną środę, 7 marca w Płocku odbył się w Orlen Arenie Startup Europe Week. Było to jedno z wielu wydarzeń organizowanych w innych miastach w Polsce oraz w innych krajach europejskich.
– Startup Europe Week to inicjatywa promowana przez Komisję Europejską, która ma na celu wspieranie przedsiębiorczości, a szczególnie rozwoju młodych przedsiębiorców w różnych regionach Europy. Formuła projektu dostosowana jest do specyfiki naszego kontynentu i kładzie nacisk na rolę lokalnego środowiska. Ma też pozwolić na stworzenie platformy dialogu pomiędzy startupami i przedsiębiorcami a inwestorami, przedstawicielami samorządów lokalnych czy instytucjami otoczenia biznesu – mówi organizatorka przedsięwzięcia Małgorzata Gontarek.
Do Orlen Areny przyjechali przedstawiciele ponad 20 startupów z Mazowsza i innych województw. Byli też obecni przedstawiciele instytucji wspierających innowacyjność oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. – To pierwsze takie wydarzenie w Płocku, na które staraliśmy się zaprosić startupy nie tylko z Płocka, ale też województwa. Startupy robią tacy sami ludzie jak wy, którzy mają często przełomowe pomysły. Tu inspirację znajdą nie tylko studenci, ale także ludzie, którzy chcą się uwolnić od korporacji, szefów. W wydarzeniu biorą udział ci, którzy kiedyś pomyśleli o czymś przełomowym, poszukali partnerów i potrafili zrobić przełomowy wynalazek – mówi prezes PPP-T Zbigniew Bednarski.
Uczestnicy Startup Europe Week mogli się dowiedzieć między innymi, w jaki sposób pozyskiwać pieniądze na rozpoczęcie i rozwinięcie działalności, jak chronić własność intelektualną.
Organizatorami wydarzenia były Fundacja Pracy Narodów oraz Fundacja Startup Poland, które działają na rzecz rozwoju ekosystemu startupowego w Polsce, a także Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, Mazowiecki Park Technologiczny i Urząd Miasta Płocka. Patronat nad wydarzeniem objęły takie podmioty, jak między innymi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Samorząd Województwa Mazowieckiego.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Energia i media techniczne w produkcji

Zarządzanie energią i mediami technicznymi w produkcji to główne tematy Konferencji Technicznej, która odbyła się …