Najnowsze informacje

Color wyruszył na trasę

Nowa spółdzielnia socjalna „Color” zainaugurowała swoją działalność na Mazowszu Płockim. Oferuje dość nietypowe usługi, jak na tego typu przedsięwzięcie, bo to przewóz osób i mienia.
Spółdzielnie socjalne na Mazowszu Płockim nie są już nowością. Zazwyczaj jednak zakres ich usług to były kwestie związane np. z utrzymaniem porządku, remontami. „Color” proponuje zupełnie coś nowego. To przewóz osób i mienia, czyli po prostu taksówki. – Pomysł przyszedł dość spontanicznie. Zastanawialiśmy się, jaką działalność mogłaby prowadzić spółdzielnia i przyszło nam do głowy, dlaczego nie spróbować z przewozem osób – mówi Tomasz Nowacki, prezes zarządu spółdzielni.
Dodaje, że spółdzielnia ma wszystkie wymagane licencje, a jej taksówki odpowiednie taksometry. – Myślę, że będziemy konkurencyjni na rynku. Mamy już specjalną ofertę dla seniorów. Z naszą kartą stałego klienta osoby powyżej 65 toku życia mogą liczyć na co szósty kurs gratis. Chcemy też zawrzeć umowy z firmami na przewożenie ich towarów – mówi.
Spółdzielnia, której siedziba jest w Gąbinie, to nowa społeczna inicjatywa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza” oraz Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej „Juventa Mazowsze”. Za 90 tys. zł dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego na utworzenie sześciu nowych miejsc pracy spółdzielnia kupiła cztery używane, ale w dobrym stanie samochody. Przez dwa lata może liczyć na refundacje składek ZUS ze strony Powiatowego Urzędu Pracy, a przez kolejny rok PUP pokryje połowę kosztów. Natomiast przez pół roku po tysiąc złotych na osobę na pokrycie kosztów administracyjnych spółdzielnia otrzyma od Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Mazowsza Płockiego.
Na inauguracji działalności „Coloru” pojawiła się wicestarosta płocki Iwona Sierocka. – Cieszę się, że w powiecie płockim pojawiła się kolejna spółdzielnia socjalna i to z tak niecodziennymi usługami. Tego typu usług brakuje w powiecie i tym bardziej jest to cenna inicjatywa – stwierdziła Iwona Sierocka.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Koncepcje placu Narutowicza można oglądać w ratuszu

Prace zgłoszone w konkursie na przygotowanie koncepcji zagospodarowania placu Narutowicza można oglądać przed aulą płockiego …

Wkrótce termomodernizacja kolejnych budynków

W miniony wtorek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał dokumenty w sprawie rozpoczęcia kolejnego postępowania dotyczącego …