Budowa skweru przy ul. Hermana. Prace do końca października

Budowa skweru przy ul. Hermana dobiega końca. Już wkrótce na osiedlu Tysiąclecia do dyspozycji mieszkańców oddamy miejsce idealne do wypoczynku i rekreacji.
Skwer powstaje w miejscu dawnego boiska. Zamiast starej asfaltowej nawierzchni będą teraz trawniki, drzewa, krzewy oraz ścieżki i alejki spacerowe. W sumie posadzonych zostało osiemnaście drzew: brzóz, klonów tatarskich, jabłoni i surmii bignoniowych oraz 402 krzewy: jałowce, pigwowce, kosodrzewina, róże okrywowe, tawuły japońskie, pęcherznice kalinolistne, hortensje bukietowe oraz lilaki.
Stoją już drewniane ławki i leżaki, jest nowe oświetlenie i podświetlana fontanna z niecką w formie placu wodnego. Lada dzień gotowy będzie nowoczesny plac zabaw. Obok skweru jest 13 nowych miejsc postojowych.
Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Prace mają potrwać do końca października. – Miejsce powstało w porozumieniu z radą osiedla, na wniosek radnych z tej części miasta – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – To przykład na to, że nie tylko te wielkie inwestycje za miliony złotych są w Płocku ważne, ale także te mniejsze, osiedlowe.

(jac)
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …