Boisko i siłownia przy Żródlanej

Kolejna inwestycja zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego została oddana do użytku dzień przed Mikołajkami. To boisko i siłownia zewnętrzna na osiedlu Wyszogrodzka.
Budowa boiska wielofunkcyjnego, siłowni pod chmurką, alejek wraz z oświetleniem oraz zagospodarowania terenu przy ulicy Źródlanej na osiedlu Wyszogrodzka została wybrana przez mieszkańców do realizacji w piątej edycji budżetu obywatelskiego. Inicjatorką projektu była mieszkanka osiedla Danuta Komorniczak. Projekt zebrał 314 głosów. Wykonawcą inwestycji została firma Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna. Prace kosztowały 666 946,26 złotych. – Dzieci, młodzież oraz seniorzy będą mogli spędzać tu aktywnie czas wolny – mówi prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.
Przy ulicy Źródlanej powstało boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19×32 m z poliuretanową, antypoślizgową, bezspoinową, przepuszczalną dla wody nawierzchnią. Wyposażone zostało w 2 bramki do piłki ręcznej, 2 słupy do koszykówki wraz z koszami oraz 2 słupki do siatkówki. Wokół boiska powstały piłkochwyty o wysokości 4,0 m wraz z siatką. Wybudowano także siłownię zewnętrzną wyposażoną w następujące urządzenia: wyciąg górny – pajac, biegacz, twister-surfer, wioślarz, drabinka-podciąg, jeździec, orbitrek. Wybudowano także stoliki do gry w szachy, ławki z oparciem, stojaki na rowery, kosze na śmieci, tablicę informacyjną. Wykonano chodniki z kostki betonowej i wysiano trawę. Zamontowano także oświetlenie terenu.
Warto przy tej okazji przypomnieć, że do tej pory przeprowadzono w Płocku siedem edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka – pierwsza odbyła się na przełomie roku 2012 i 2013. Kwota przeznaczona na realizację projektów w I edycji wynosiła 3 mln zł, w kolejnych 5 mln zł. Mieszkańcy wybrali do realizacji łącznie 86 projektów. Dzięki partycypacji mieszkańców udało się zrealizować m.in. takie projekty jak: „Stop Tirom w Płocku” (I edycja), Wyposażenie i remont sali do zajęć sensorycznych w Szkole Podstawowej nr 18 (I edycja), „Moja wymarzona szkoła” w Gimnazjum nr 5 (I edycja), kryte boisko dla dzieci na stadionie Wisły Płock (II edycja), Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 (II edycja), plac zabaw przy Stadionie Miejskim (III edycja), budowa ronda Korczaka-Pocztowa-Harcerska (III edycja), „Nie kuweta a toaleta dla Starego Rynku” (III edycja), Centrum Sportów Ekstremalnych – budowa toru do jazdy na rolkach, rowerze, deskorolkach i pumptracku (IV edycja), Multimedialne Laboratorium Kształcenia „Od Juniora do Seniora” (V edycja), Mobilna Oświata (VI edycja), wyposażenie pracowni komputerowej w 15 licencjonowanych zestawów komputerowych, zestaw z tablicą interaktywną i dwa urządzenia wielofunkcyjne (VI edycja).

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …