Będą nowe kombajny

Prezydent Andrzej Nowakowski i wiceprezydent Jacek Terebus spotkali się z przedstawicielami CNH Industrial Polska. Stało się to przy okazji złożenia przez CNH wniosku o pozwolenie na rozbudowę zakładu.
Przed dwoma laty spółka kupiła od Urzędu Miasta ponad 19 hektarów terenu z przeznaczeniem na inwestycje. Przed dwoma tygodniami należąca do koncernu FCA (Fiat Chrysler Automobiles) firma złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na rozbudowę zakładu.
Na razie będzie to pierwszy etap inwestycji. Terenu, w posiadanie którego CNH weszła, wystarczy na więcej obiektów niż planowana nowa hala produkcyjna. O planach rozbudowy prezydent Andrzej Nowakowski i wiceprezydent Jacek Terebus rozmawiali z dyrektorem zakładu w Płocku Giacomo Stella, odpowiadającym za ten projekt Wojciechem Michalskim oraz prokurentem spółki i szefem kadrowym Pawłem Tomaszewskim.
Na razie wiemy, że w Płocku powstanie linia produkująca nowy model kombajnu w różnych konfiguracjach. CNH chce rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku i zakończyć ją za rok. Deklaruje wzrost zatrudnienia.
Akt notarialny sprzedaży gruntów pod rozbudowę zakładu produkującego w Płocku maszyny rolnicze został podpisany w lipcu 2015 roku. CNH Industrial Polska sp. z o.o. z siedzibą w Płocku wygrała przetarg na kupno od gminy miasta Płock 19,1515 ha terenu wydzielonego z lotniska użytkowanego przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej.
CNH Industrial Polska kupił nieruchomość za 8,101 mln zł netto (9.964.230 zł brutto). Środki te wpłynęły już na konto Urzędu Miasta Płocka. Przygotowując nieruchomość na sprzedaż, samorząd wydał jednocześnie decyzję o warunkach zabudowy, która dopuszcza w tym miejscu możliwość postawienia hali produkcyjno-magazynowo-montażowej i prowadzenie produkcji przemysłowej.
Warto przypomnieć, że w 1992 roku na majątku Fabryki Maszyn Żniwnych powstała spółka Bizon. W 1998 roku kupił ją New Holland i od tego momentu jest ona częścią koncernu CNH, nadal produkując maszyny rolnicze. Zakład w Płocku zajmuje obecnie obszar 24 hektarów. W ciągu ostatnich lat CHN Industrial Polska zainwestowała na tym terenie już 50 mln USD.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …