Najnowsze informacje
fot. ZS w Wyszogrodzie

Szlachetni wyszogrodzianie

Zespół Szkół w Wyszogrodzie po raz trzeci włączył się do ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Pracowało tu 21 wolontariuszy pod opieką tegorocznego lidera – Marcina Biernata. Zastąpił on na tym stanowisku nauczycielkę Annę Dąbrowską, która tym razem została koordynatorem regionalnym akcji na Mazowszu.
Wolontariusze odwiedzili około 50 rodzin, z czego do projektu zostały zakwalifikowane 33. To przede wszystkim rodziny wielodzietne, samotni rodzice, osoby starsze i samotne, chore i niepełnosprawne, a także rodziny, w których jest chore i niepełnosprawne dziecko.
Ze znalezieniem darczyńców, którzy przygotują dla nich paczki, nie było problemu, gdyż Szlachetna Paczka jest w Wyszogrodzie już dobrze znana. Ponadto młodzież i pracownicy Zespołu Szkół również wybrali jedną rodzinę, dla której przygotowali dary. W szkolnej paczce znalazły się m.in. żywność, środki czystości, odzież, obuwie oraz ponad tona węgla.
Wszystkie paczki trafiły najpierw do magazynu mieszczącego się w Zespole Szkół w Wyszogrodzie, skąd rozwiezione zostały do rodzin objętych tegorocznym programem. Pracowali tu nie tylko wolontariusze, ale też uczniowie oraz harcerze.. Znów pomogli także strażacy z OSP Wyszogród. Swoich samochodów użyczyli również wolontariusze. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Gala w Gąbinie

Po raz piąty w Gąbinie odbyła się „Gala noworoczna”. Jej gwiazdą był Krzysztof Hanke, aktor, …

Kolędowanie w Gąbinie

W Gąbinie powstaje nowa tradycja – kolędowanie Chóru Miasta i Gminy Gąbin w parafialnym kościele. …