Pierwszy etap na Gwiazdkę

Jeszcze trochę czasu minie zanim zasiądziemy w wygodnych fotelach sali koncertowej szkoły muzycznej w Gąbinie. Ale pierwszy etap budowy siedziby szkoły już zrealizowano.
Ten pierwszy etap to opracowanie dokumentacji projektowej, na co Gąbin pozyskał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wniosek o dofinansowanie złożył już w ubiegłym roku. Ostatecznie otrzymał dotację wynoszącą 34 tys. zł. Pieniądze z Ministerstwa muszą być wydane i rozliczone do końca tego roku, ogłoszono więc przetarg na opracowanie dokumentacji. Wygrała go firma z Poznania, która za swoje usługi zaproponowała kwotę 48 tys. zł.
Projektowana siedziba szkoły muzycznej ma powstać na gminnej działce przy ul. Jana Pawła II. W nowej siedzibie szkoły, oprócz sal lekcyjnych i części administracyjnej, planowana jest wielofunkcyjna sala widowiskowa. Ma się w niej zmieścić ok. 300 osób. Na parterze planowanych jest 160 miejsc, a na balkonach 140.
Scena sali widowiskowej zostanie wyposażona w stałą konstrukcję techniczną, umożliwiającą instalację dekoracji i oświetlenia. Sala ma zapewniać możliwość rejestracji audiowizualnej koncertów oraz być klimatyzowana. Nad widownią znajdzie się pomieszczenie techniczne przeznaczone dla osób obsługujących oświetlenie, nagłośnienie itp. Wielofunkcyjna scena ma być wyposażona w kurtynę, ekran do projekcji filmów, zapadnię i inny sprzęt teatralny, a także w profesjonalną aparaturę nagłośnieniową oraz oświetleniową.
– Szkoła dynamicznie się rozwija. Jest w niej coraz więcej uczniów, którzy odnoszą sukcesy. Jest bardzo dobra kadra. Budowa siedziby to kolejny krok. Dużą pomoc otrzymujemy ze strony Ministerstwa Kultury i jestem przekonany, że będzie tak dalej – mówi burmistrz Gąbina Krzysztof Jadczak. Zaznacza, że na budowę szkoły samorząd chce pozyskać środki zarówno unijne, jak i ministerialne.    (gsz)
fot. Ze zbiorów UMiG Gąbin

Zobacz kolejny artykuł

Gala w Gąbinie

Po raz piąty w Gąbinie odbyła się „Gala noworoczna”. Jej gwiazdą był Krzysztof Hanke, aktor, …

Kolędowanie w Gąbinie

W Gąbinie powstaje nowa tradycja – kolędowanie Chóru Miasta i Gminy Gąbin w parafialnym kościele. …