Najnowsze informacje
fot. Ze zbiorów ZS im. Stanisława Staszica w Gąbinie

Niemiecki w różnych odsłonach

Od wielu lat Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie współpracuje z Goethe-Institut w Warszawie. Najnowszy owoc tej współpracy to edukacyjny projekt „Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego”.
Dzięki współpracy uczniowie i nauczyciele mają możliwość skorzystania z różnych form wsparcia oferowanych przez instytut, m.in. warsztatów z lektorką Deutsch-Wagen-Tour, wyjazdów do Warszawy na wystawy przedstawiające Niemcy i język niemiecki, sponsorowania nagród w powiatowym konkursie wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii.
W tym roku szkolnym z Goethe-Institut trafiła do „Staszica” wystawa „Deutsche Städte und Landschaften – Niemieckie miasta i krajobrazy“. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że współczesne Niemcy to kraj bardzo zróżnicowany zarówno krajobrazowo jak i kulturowo, poznać wycinek tego, czym jest nowoczesna technologia i natura, sport i kultura. Instytut przygotował kolejną wystawę „Jugend heute – Młodzież dzisiaj”, która także trafi do Gąbina.
Instytut zaangażował się również w projekt edukacyjny „Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego”, realizowany przez uczennice pierwszej klasy liceum pod okiem nauczycielek Marzeny Sosińskiej i Jolanty Żabki. Instytut Goethego wsparł projekt wypożyczając pakiet dydaktyczny z materiałami i grami edukacyjnymi oraz przekazał drobne nagrody i gadżety. W ramach przedsięwzięcia licealistki zachęcają uczniów szkół podstawowych do nauki języka niemieckiego. Odwiedziły już podstawówki w Gąbinie i Borkach. To zachęcanie do nauki niemieckiego odbywa się poprzez zabawę, gry i konkursy. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Gala w Gąbinie

Po raz piąty w Gąbinie odbyła się „Gala noworoczna”. Jej gwiazdą był Krzysztof Hanke, aktor, …

Kolędowanie w Gąbinie

W Gąbinie powstaje nowa tradycja – kolędowanie Chóru Miasta i Gminy Gąbin w parafialnym kościele. …