Pożyczki przez Internet: co w przypadku problemów ze spłatą

Wbrew obiegowej opinii, pożyczki przez Internet nie wiązać się ze szczególnym ryzykiem. Mimo to, w ostatnich latach pojawiła się niewiarygodnie duża ilość negatywnych opinii w odniesieniu do pożyczek przez Internet i innych produktów krótkoterminowych. Każdy, kto na bieżąco ogląda telewizję i czyta prasę niewątpliwie natknął się na historie dotyczące nierzetelnych firm pożyczkowych oszukujących swoich klientów.

W tych relacjach często jednak brakuje podstawowej informacji, a mianowicie okoliczności dotyczących tego, co tak naprawdę doprowadziło do trudnej sytuacji klientów. W prawie wszystkich przypadkach, w których pożyczki przez Internet były krytykowane, możemy mówić o dwóch głównych powodach. Po pierwsze pożyczkobiorcy często bezgranicznie ufali firmom, których jakość usług pozostawiała wiele do życzenia. Każdy, kto nie sprawdza reputacji firmy, z którą zamierza współpracować igra z ogniem.

Drugą kwestią, która najczęściej sprawiała, że pożyczki przez Internet stawały się kulą u nogi, było ignorowanie pojawiających się trudności ze spłatą.  Z wielu powodów osoby, które ubiegają się o krótkoterminowe pożyczki i z powodzeniem je otrzymały, w pewnym momencie traciły płynność finansową. Ponieważ nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć przyszłości, czasem pojawiały się u nich niespodziewane okoliczności wpływające na sytuację finansową. Wtedy spłata pożyczki zgodnie z harmonogramem stawała się trudnym zadaniem.

W takiej sytuacji istnieją tylko dwa wyjścia – ucieczka od problemów, lub zaakceptowanie nowego stanu rzeczy i podjęcie działań.

Wczesna reakcja ma znaczenie

Praktyka pokazuje, że większość z nas ma tendencję do ignorowania niewielkich problemów z płynnością finansową. Mamy nadzieję, że trudność zniknie samoistnie, albo że ignorowanie to właściwe podejście. Problem polega na tym, że jeśli chodzi o pożyczki przez Internet, jest to w zasadzie najgorsze podejście, jakie każdy może przyjąć.

Nie jest tajemnicą, że pożyczki krótkoterminowe wiążą się ze stosunkowo wysokimi stopami procentowymi. Biorąc pod uwagę, że pożyczka ma być spłacana w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, konieczne jest, aby RRSO zostało ustalone na wysokim poziomie. Inaczej usługa będzie nierentowna. Niestety, oznacza to również, że w przypadku przekroczenie uzgodnionych terminów spłaty, opłaty karne i odsetki dodatkowe również będą wysokie.

Pamiętajmy, że żadna firma udzielająca pożyczek przez Internet nie chce ponosić ryzyka utraty pieniędzy. Liczy się to, by pożyczka została spłacona zgodnie z ustaleniami, z uwzględnieniem wcześniej ustalonych opłat i odsetek. Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci zobowiązania, ostatecznie to usługodawca ponosi straty. Dlatego tak ważne jest, aby natychmiast skontaktować się z firmą pożyczkową, jeśli napotkasz lub spodziewasz się jakichkolwiek trudności ze spłatą.

Zdecydowana większość problemów płatniczych związanych z pożyczkami przez Internet może być rozwiązana za pomocą jednego połączenia telefonicznego. Niemniej jednak, to Ty musisz wykonać ten pierwszy krok i wybrać numer.

Zobacz kolejny artykuł

Gdzie znajdę najlepszą ofertę kredytu?

Banki na każdym kroku bombardują nas reklamami kredytów gotówkowych. Słychać o nich w radiu, widać …

Jeden komentarz

  1. Na liście zweryfikowanych kredytów faraon24 pożyczki credissimo są dosyć daleko.
    Marka powinna bardziej postarać się o promocję w tradycyjnych mediach jak TV i prasa lokalna (także).