Pożyczki online krok po kroku

Pożyczanie pieniędzy w sieci może być tak samo proste, jak korzystanie z portali społecznościowych. Wystarczy kilka ruchów myszką, aby wszystko załatwić. Poniżej podpowiadamy, jakie kroki powinieneś podjąć, aby zdobyć pożyczkę online.

1. Wybierz najlepszą ofertą

Wybranie właściwej oferty pożyczkowej jest pierwszym i bardzo ważnym wyborem. Ofert jest mnóstwo, a trzeba się przecież zdecydować na jedną. Pomocne mogą być rankingi ofert, które zestawiają ze sobą pożyczki bez zaświadczeń, nowe chwilówki, pożyczki ratalne itd.

Na tym etapie warto jeszcze sprawdzić dwie rzeczy, mianowicie to, czy pożyczkodawca spełnia twoje wymagania i np. oferuje pożyczki w kwocie, którą jesteś zainteresowany, a także to, czy sam spełniasz wymagania pożyczkodawcy. Na ogół nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ oferty instytucji pożyczkowych są atrakcyjne i elastyczne, a wymagania stawiane przed klientami proste do spełnienia. Może się jednak okazać, że np. dana oferta pożyczki jest dostępna tylko dla osób powyżej 21 roku życia.

2. Wypełnij wniosek pożyczkowy

Zwykle wypełnianie wniosku pożyczkowego rozpoczyna się od ustalenia kwoty pożyczki oraz daty jej spłaty. Następnie we wniosku należy podać podstawowe dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, pesel, czy też numer dowodu osobistego. Wypełnienie takiego wniosku zajmuje na ogół tylko kilka minut, a po jego dokonaniu należy po prostu przesłać wniosek. Dla większego bezpieczeństwa dane te należy wprowadzać z osobistego komputera mającego zainstalowane oprogramowanie antywirusowe. Najbezpieczniej jest także użyć domowej sieci WIFI.

Reklama

Po wysłaniu wniosku pożyczkowego konieczne okazać się może wysłanie tzw. przelewu weryfikacyjnego. Dokonuje się go dla bezpieczeństwa klienta. Może się bowiem zdarzyć, że dowód osobisty zostanie komuś skradziony w celu zaciągnięcia pożyczki przez osobę trzecią. Przelew weryfikacyjny jest zaś sposobem na przeciwdziałanie tego typu sytuacjom. Dlatego też nie ma co się bać wykonywania tego przelewu weryfikacyjnego, tym bardziej że opiewa on na symboliczną kwotę np. jeden grosz.

3. Poczekaj chwilę na decyzję pożyczkową

Po przesłaniu wniosku pożyczkowego i dokonaniu przelewu weryfikacyjnego, dział firmy pożyczkowej analizuje poprawność wniosku oraz wiarygodność danej osoby. Zwykle ta weryfikacja odbywa się błyskawicznie, a pożyczka zostaje przyznana. Decyzję o tym klienci otrzymują zazwyczaj przez SMS oraz e-mail.

4. Sprawdź stan konta bankowego

Po akceptacji wniosku pożyczkowego i zawarciu pożyczki, środki trafiają na konto bankowe podane we wniosku. Jeżeli posiada się konto w tym samym banku, co firma pożyczkowa, to środki mogą się na nim pojawić nawet po kilku minutach. W innych przypadkach trzeba poczekać kilka godzin lub dzień.

5. Wydaj pożyczkę, na cokolwiek tylko chcesz i pamiętaj o terminie spłaty

Po otrzymaniu środków na konto można nimi dysponować w zupełnie dowolny sposób. Warto przy tym jednak  pamiętać o tym, aby pożyczkę koniecznie spłacić w terminie, ponieważ w innym przypadku naliczone mogą zostać odsetki karne. W większości przypadków firmy pożyczkowe przypominają o nadchodzącym terminie spłaty np. przez wysłanie wiadomości e-mail.

Reklama

Jeżeli zaś okazało się, że nie jest się w stanie spłacić pożyczki w umówionym terminie, to należy najszybciej jak to możliwe skontaktować się z działem obsługi danego pożyczkodawcy. Zazwyczaj dostępna jest możliwość wydłużenia terminu spłaty, czy też rozbicia zobowiązania na raty. Wiązać się to jednak może z dodatkowymi opłatami, dlatego najlepiej jest spłacić pożyczkę w terminie zapisanym w umowie.

Zobacz kolejny artykuł

Gdzie znajdę najlepszą ofertę kredytu?

Banki na każdym kroku bombardują nas reklamami kredytów gotówkowych. Słychać o nich w radiu, widać …