Jak radzić sobie z nagłymi wydatkami?

Nawet najbardziej przezorne i zorganizowane osoby prędzej czy później znajdą się w sytuacji, w której pojawi się konieczność poniesienia dodatkowych wydatków. Sytuacja tego typu nie musi być beznadziejna.

Odkładaj na czarną godzinę

To najbardziej podstawowa forma zabezpieczenia przed niespodziewanymi wydatkami. Co prawda nie zawsze wystarczająca, ale zawsze łagodząca szok finansowy. Chodzi o odkładanie w każdym miesiącu pewnej kwoty aż do uzbierania sumy, którą uznamy za bezpieczną „poduszkę finansową”.

Takie pieniądze najwygodniej trzymać na koncie oszczędnościowym – jednym lub kilku, jeśli Twój bank posiada w ofercie taką możliwość. Jest to o tyle wygodne, że w przeciwieństwie do lokat, konta oszczędnościowego nie musisz za każdym razem zakładać od nowa.

Nastąpił problem – co teraz?

Pech chciał, że problem się pojawił. Awaria lodówki tak duża, że nie ma sensu jej naprawiać i trzeba kupić nową. Zalanie przez sąsiada i konieczny remont łazienki. Konieczność naprawy samochodu. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej zacząć od przeliczenia na spokojnie koniecznych wydatków.

Przede wszystkim należy określić co tak naprawdę jest potrzebne. Dopiero wtedy rozpocznij przegląd cen. Dzięki takiemu podejściu unikniesz wydatków większych niż te tylko naprawdę niezbędne. Bierz jednak pod uwagę również niezawodność rozwiązań, po które chcesz sięgnąć – w końcu koszta to nie tylko cena zakupu, lecz również użytkowania.

„Poduszka finansowa” nie wystarczyła – co robić?

Może się zdarzyć, że odłożona wcześniej suma nie wystarcza, a ograniczenie wydatków będzie oznaczać wybranie bardzo kiepskiego rozwiązania, na przykład nabycie samochodu w kiepskim stanie i o dużym ryzyku częstych awarii. Czy sytuacja jest bez wyjścia? Nie. W takich sytuacjach możesz sięgnąć po pożyczkę.

Typowy kredyt w banku może jednak oznaczać długie oczekiwanie na załatwienie wszystkich formalności i konieczność spełnienia szeregu wymagań. Nie zawsze na takie oczekiwanie możemy sobie pozwolić. Alternatywą może być szybka pożyczka. Sposób w jaki można ją wziąć jest dokładnie opisany tutaj https://www.vivus.pl/moje-finanse/szybka-pozyczka-przez-internet/. Pożyczka taka jest łatwo dostępna i pieniądze, które można dzięki niej uzyskać, szybko trafiają na konto, co pozwala na błyskawiczne uporanie się z bieżącymi problemami.

Zobacz kolejny artykuł

Czym różni się chwilówka od zwykłej pożyczki?

Szybkim pożyczkom gotówkowym udzielanym przez firmy pozabankowe bez wątpienia nie można odmówić popularności. Są to …

2 komentarze

  1. Witam! Na nagłe wydatki pomocna będzie z pewnością pożyczka, np. w wonga.com. Pożyczając w naszej firmie zyskuje się pewność sprawdzonej oferty, bez żadnych ukrytych kosztów. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki do 60 dni wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł. Co więcej, nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną – do 3000 zł, nawet w 12 ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.com, pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej wonga.com. Decyzja o udzieleniu pożyczki podejmowana jest m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=tp. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

  2. wojciech_k35

    Reklamujecie lichwę jako coś normalnego…. jeśli uważacie że to jest nienaganne sami korzystajcie z takiej super oferty