3 miejsca na narty w Warszawie i okolicach

Wbrew pozorom mieszkańcy stolicy Polski wcale nie muszą udawać się do największych polskich ośrodków czy kurortów w Alpach, aby pojeździć na nartach. Co więcej, jedna z przyzwoitych tras znajduje się bezpośrednio w Warszawie i umożliwia jazdę przez cały rok.

Mieszkańcy innych polskich miast położonych na nizinach mogą zazdrościć warszawiakom trasy narciarskiej z prawdziwego zdarzenia. W stolicy znajduje się ośrodek, który codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00 oferuje odwiedzającym go klientom jazdę na nartach. Co to za miejsce?

Górka Szczęśliwicka

Tym tajemniczym miejscem jest Górka Szczęśliwicka znajdująca się na ul. Drawskiej 22 w zachodniej części dzielnicy Ochota w Warszawie. Zatrudnieni w ośrodku instruktorzy prowadzą indywidualne zajęcia dla początkujących narciarzy, którzy nie muszą nawet kupować nowego sprzętu, ponieważ z myślą o nich została uruchomiona wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu. Zainteresowane osoby mogą uczyć się zarówno jazdy klasycznej, jak i jazdy slalomem. W ofercie znajdą m. in.:

  • stok zjazdowy o powierzchni 9500 m2 i długości 227 m,
  • oślą łączkę o długości około 60 m,
  • wyciąg talerzykowy lub kolejkę krzesełkową o przepustowości 700 i 1200 osób,
  • trzy armatki naśnieżające stok, gdy warunki pogodowe nie dopisują.
Reklama

Parchatka

Ośrodek jest położony w okolicach Kazimierza Dolnego, około 130 km od Warszawy. Dojazd ze stolicy zajmuje około 2 godziny. Stok jest czynny codziennie w godzinach od 9:00 do 22:00. Początkujący narciarze mogą skorzystać z usług profesjonalnej szkółki nauki jazdy na nartach, a także wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni. Ponadto oferta zawiera m. in.:
dwie ratrakowane i oświetlone trasy o długości 360 m każda,
dwa wyciągi talerzykowe o łącznej przepustowości 1400 osób na godzinę,
godzinny bilet w cenie 15 zł,
4 profesjonalnych instruktorów.

Szwajcaria Bałtowska

Oddalona nieco od stolicy niż Parchatka, bo o 170 km, jest położona w województwie świętokrzyskim. Narciarzom oferuje dwie niebieskie trasy o długościach odpowiednio 340 m i 570 m. Na stokach Szwajcarii Bałtowskiej dobrze będą czuć się zarówno doświadczeni, jak i średniozaawansowani narciarze. Ośrodek prowadzi również szkółkę dla początkujących oraz wypożyczalnię sprzętu. Ponadto do dyspozycji swoich gości przygotował:

  • dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 osób na godzinę,
  • trzeci krótszy wyciąg o długości 100 m stworzony na potrzeby szkółki narciarskiej,
  • punkt gastronomiczny,
  • parkingi,
  • rozbudowaną bazę noclegową.
Reklama

Zanim jednak mieszkańcy Warszawy i okolic wyjadą na stok, powinni pomyśleć o swoim bezpieczeństwie, ponieważ jazda na nartach to bardzo kontuzjogenny sport. W tym celu warto wykupić polisę narciarską. W razie nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia czy rehabilitacji. Zwłaszcza, że w Polsce kilkadziesiąt towarzystw oferuje ubezpieczenia na narty, często w przystępnych cenach.

Ponadto warto także ubezpieczyć dziecko, które wybiera się na obóz narciarski np. w czasie ferii zimowych. W takim przypadku organizator wyjazdu, aby zmniejszyć cenę polisy, może zakupić grupowe ubezpieczenie na narty w Polsce.

Zobacz kolejny artykuł

Czym różni się chwilówka od zwykłej pożyczki?

Szybkim pożyczkom gotówkowym udzielanym przez firmy pozabankowe bez wątpienia nie można odmówić popularności. Są to …