Przymiarki do budżetu

Na swojej drugiej sesji raciąscy radni wybrali komisje Rady Miejskiej. A burmistrz Mariusz Godlewski przedstawił m.in. inwestycyjne plany miasta.
Burmistrz mówił o planach inwestycyjnych nie tylko na przyszły rok. Wśród tych na 2015 wymienił m.in. zakup budynku poczty za ok. 1,7 mln zł, budowę przepompowni ścieków na ul. Akacjowej za ok. 200 tys. zł czy wydanie 20 tys. zł na projekty drogowe. Jednak mówił także o inwestycjach, które powinno się wykonać w 2015 r. Najważniejszą z nich jest modernizacja oczyszczalni ścieków. Może to kosztować od 4 do 7 mln zł. Takie kwoty to kamień u szyi dla budżetu Raciąża.
Mariusz Godlewski nie ukrywa, że Raciąż nie ma takich pieniędzy. – Staram się ich szukać na zewnątrz, ale teraz nie jest to takie łatwe. Jeśli nieodwołalnie będziemy musieli zmodernizować oczyszczalnię w 2015 r., to musimy wziąć potężny kredyt. A to oznacza, że nie będzie pieniędzy na inne przedsięwzięcia – mówi. Dodaje, że przedstawił radnym inwestycyjne potrzeby Raciąża, aby zastanowili się, które z nich są najważniejsze i do wykonania w pierwszej kolejności. I żeby przemyśleli wszystkie opcje oraz warianty przed podjęciem decyzji o przyszłorocznym budżecie.
Po budżetowych rozważaniach radni zajęli się obsadą komisji. Wszystkie wybory kończyły się pełną aprobatą dla kandydatów. M.in. radni funkcję szefa komisji rewizyjnej powierzyli Andrzejowi Staniszewskiemu. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Nagrody za odpady

W Urzędzie Miejskim w Raciążu wręczono nagrody zwycięzcom pierwszej edycji konkursu „Mieszkańcy Raciąża segregują śmieci”. …

Stypendium od premiera

Kolejny uczeń drobińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego został stypendystą prezesa Rady Ministrów. Tym razem …