fot. Ze zbiorów Jolanty Kłosińskiej

Prawie jak rodzina

Dziś to panie i panowie w średnim wieku. 32 lata temu przyjaciele ze szkolnej ławy. Mimo upływu lat i różnych miejsc zamieszkania utrzymują ze sobą kontakt i spotykają się tak często, jak jest to możliwe. Właściwie o sobie nie mówią już przyjaciele, ale rodzina.

Dobrym duchem grupy jest Jolanta Kłosińska, która mieszka w Psarach (gm. Drobin). To ona zajmuje się organizacją kolejnych spotkań, rozdziela zadania związane z ich „zaprowiantowaniem”.
A wszystko zaczęło się w Państwowym Technikum Rolniczym w Studzieńcu koło Sierpca. Dzisiejsza grupa przyjaciół to w dużej mierze absolwenci tej szkoły z 1982 r.
– Wtedy ukończyło technikum 25 osób. 10 lat później spotkaliśmy się na zjeździe w szkole. Przyjechało wtedy 20 osób. Na kolejnym zjeździe, który odbył się w 1997 r., było nas już znacznie mniej. Wtedy zrodził się pomysł, żeby spotykać się raz do roku – opowiada Jolanta Kłosińska. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Nagrody za odpady

W Urzędzie Miejskim w Raciążu wręczono nagrody zwycięzcom pierwszej edycji konkursu „Mieszkańcy Raciąża segregują śmieci”. …

Stypendium od premiera

Kolejny uczeń drobińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego został stypendystą prezesa Rady Ministrów. Tym razem …