Najnowsze informacje

Pierwsze takie spotkanie

To była pierwsza miejska Wigilia w Raciążu. I wszystko wskazuje na to, że w mieście rodzi się nowa tradycja.
Burmistrz Mariusz Godlewski, który wspólnie z Radą Miejską zaprosił na Wigilię, nie krył zadowolenia, że taka impreza odbyła się w Raciążu.
– Z rozmów z mieszkańcami, jakie przeprowadziłem podczas Wigilii wynika, że impreza trafiła w ich gusta. W założeniach nie miało to być wielka impreza, z koncertami gwiazd. Raczej kameralne, rodzinne spotkanie. I tak właśnie było – mówi burmistrz. Dodaje, że co prawda mieszkańcy byli trochę onieśmieleni przy składaniu życzeń, ale liczy, iż w następnych latach śmiałości będzie więcej. – Mieszkańcom życzyłem, aby święta Bożego Narodzenia były czasem spotkań z rodziną, przyjaciółmi, a przyszły rok przyniósł tylko dobre chwile – mówi burmistrz Mariusz Godlewski.
Podczas miejskiej Wigilii sporo się działo na placu Adama Mickiewicza. A zanim ta się rozpoczęła, na objazd miasta wyruszył Święty Mikołaj, który zapraszał na uroczystość, a najmłodszych obdarowywał cukierkami. W trakcie Wigilii czynny był świąteczny jarmark. Dla dzieci przygotowano animacje i zabawy, które prowadzili wolontariusze w kostiumach postaci z bajek np. Kaja, Gerdy, Królowej Śniegu, Dziadka do Orzechów, a harcerze w mikołajowych czapkach rozdawali cukierki. W namiocie Pani Mikołajowej były warsztaty robienia ozdób choinkowych. Brali w nich udział włodarze miasta, a także zaproszeni goście, m.in. posłanka Julia Pitera. Po wykonaniu ozdoby wieszane były na choince.
W trakcie Wigilii nie zabrakło kuchni z tradycyjnymi potrawami. Były również: koncert ligaw, program muzyczny dla dzieci, kolędy w wykonaniu ogniska muzycznego Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz chóru raciąskiej parafii i orkiestry OSP w Raciążu, a także konkurs na pakowanie prezentu czy wykonanie łańcucha.
Po błogosławieństwie proboszcza raciąskiej parafii, ks. Stanisława Czyża, podzielono się chlebem i włączono lampki na miejskiej choince. Pierwszą miejską Wigilię zakończył koncert zespołu Moja Rodzina.     (gsz)
fot. Katarzyna Wawrowska

Zobacz kolejny artykuł

Nagrody za odpady

W Urzędzie Miejskim w Raciążu wręczono nagrody zwycięzcom pierwszej edycji konkursu „Mieszkańcy Raciąża segregują śmieci”. …

Stypendium od premiera

Kolejny uczeń drobińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego został stypendystą prezesa Rady Ministrów. Tym razem …