Drobiński Zespół Szkół szykuje się do jubileuszu nadania szkole i gimnazjum imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego

Marszałek w wielu odsłonach

Jubileusz w Zespole Szkół w Drobinie

W Zespole Szkół w Drobinie ruszyły przygotowania do jubileuszu 10-lecia nadania podstawówce i gimnazjum imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapowiada się mnóstwo atrakcji.
Chociaż uroczystości odbędą się między 5 a 7 listopada to już teraz trwają intensywne przygotowania. Na przykład odbywa się konkurs plastyczny dla uczniów ZS „Józef Piłsudski – patron mojej szkoły”. Potrwa on do 24 października, a jego uczestnicy mają za zadanie przygotowanie portretu patrona szkoły. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: kl. I–III i IV–VI podstawówki oraz gimnazjum. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas jubileuszowych uroczystości.
Organizatorzy rozpoczęli też zbiórkę starych fotografii, chcieliby bowiem przygotować obszerną galerię. Dlatego proszą absolwentów szkoły w Drobinie o udostępnienie archiwalnych zdjęć klasowych, budynku szkoły i terenu wokół niej. Wszystkie fotografie po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom. Osoby, które są w posiadaniu archiwalnych zdjęć, o szczegółach mogą się dowiedzieć pod nr. tel. 24 260 11 52.
Na początek listopada szykowanych jest jeszcze więcej atrakcji. Uczniowie będą mogli obejrzeć film o patronie. W planach jest zorganizowanie festiwalu piosenki patriotycznej, wystawy białej broni i makiety z trasami wojsk walczących pod dowództwem Józefa Piłsudskiego, a także drzewa genealogicznego, na którym znajdą się nazwiska nauczycieli, którzy pracowali w szkole od 1920 roku.
W ramach jubileuszu ma zostać zorganizowane spotkanie z absolwentami wykonującymi interesujące zawody, a także gra terenowa dla uczniów oraz ognisko. Organizatorzy chcieliby, aby w uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe ze szkół noszących imię Józefa Piłsudskiego. Chcą przygotować także specjalne tarcze, okolicznościowy folder, a w szkolnym sklepiku mają pojawić się „kresowe smaki”. W programie jest też spotkanie z „żywym Piłsudskim”, czyli osobami podobnymi do marszałka.
Głównym dniem uroczystości ma być 7 listopada. To wtedy odbędzie się część oficjalna, w której wezmą udział uczniowie i pracownicy szkoły, absolwenci, rodzice, przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych. Zwieńczeniem jubileuszu, ma być koncert pieśni patriotycznej z udziałem chóru szkolnego i orkiestry T.T.M. oraz laureatów festiwalu piosenki. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Nagrody za odpady

W Urzędzie Miejskim w Raciążu wręczono nagrody zwycięzcom pierwszej edycji konkursu „Mieszkańcy Raciąża segregują śmieci”. …

Stypendium od premiera

Kolejny uczeń drobińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego został stypendystą prezesa Rady Ministrów. Tym razem …