Najnowsze informacje

SPOSÓB NA DUŻE SANDACZE (2)

W dobrych sandaczowych akwenach, gdzie w pobliżu „młodzieży” zawsze kręci się kilka większych ryb, zwykli wędkarze łowią – jeżeli w ogóle – jedynie mniejsze egzemplarze. Aby złowić większego sandacza, trzeba wykazać się wielką cierpliwością.
Ryby te, podobnie zresztą jak stare koty niemające już ochoty na zabawę, stają się nie tylko ostrożne, ale i bardzo leniwe… Tym samym złowienie ich na wędkę jest wyjątkowo trudne. Sztuka ta udaje się jedynie najbardziej wytrwałym wędkarzom, którzy całymi godzinami potrafią czekać na branie i nie przejmują się wypowiedziami innych wędkarzy, że w jakimś miejscu nie opłaca się łowić, gdyż biorą tam jedynie małe sandacze, i że jak się chce naprawdę powędkować, to lepiej przenieść się pod most itd.
Celowe łowienie dużych sandaczy jest ciężką próbą – nawet dla najbardziej wytrwałych. Czekając całymi godzinami na branie, ciągle zastanawiamy się, czy łowimy na właściwy sprzęt, odpowiednią techniką oraz we właściwym miejscu.
Gdzie szukać okazów? Ryby te rzadko trzymają się klasycznych sandaczowych miejsc. Zbyt często odnosi się wrażenie, że wielkie sandacze „świadomie” unikają bliskiego sąsiedztwa swych mniejszych krewniaków.

Zobacz kolejny artykuł

Z wędkarskiego notatnika (3)

Rzuca. Kilka pierwszych przeciągnięć błystki próżnych i kiedy już prawie jesteśmy pewni, że nic z …

Z wędkarskiego notatnika (2)

Stoję w wodzie. Cóż za rozkosz! Ani myślę, by dopaść pokrowca z wędkami i zacząć …