Pakiet ubezpieczeniowy – czy to najlepsze ubezpieczenie nowego auta?

Wysokie kary za brak ubezpieczenia OC samochodu w dalszym ciągu nie odstraszają części kierowców, którzy wolą ryzykować i nie kupują obowiązkowego w Polsce ubezpieczenia komunikacyjnego. Tymczasem w wielu przypadkach nawet samo OC może nie być wystarczające. Najlepsze bowiem ubezpieczenie nowego auta da Ci zakup pakietu ubezpieczeniowego. Zobacz, dlaczego!

Ubezpieczenie nowego auta – czy warto na nim oszczędzać?

Kierowani chęcią oszczędności kierowcy często rezygnują z tych ubezpieczeń komunikacyjnych, które nie są obowiązkowe. Tymczasem ubezpieczenie nowego auta jedynie polisą OC zapewnia zdecydowanie zbyt niski poziom ochrony. Wiedzą o tym firmy finansujące zakup pojazdów, stąd też od swoich klientów, jako warunek przyznania kredytu czy leasingu, wymagają znacznie szerszego zakresu ubezpieczenia. To najlepszy argument przemawiający za tym, aby także klienci kupujący auto za gotówkę lub finansujący jego nabycie w inny sposób, również zatroszczyli się o jak najpełniejszą ochronę swojego pojazdu. Jeśli bowiem na co dzień korzysta się z pojazdu o sporej wartości, unikanie nieobowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych stanowi tylko pozorną oszczędność.

Autocasco – podstawa pakietu ubezpieczenia nowego auta

Realną oszczędnością jest zakupienie ubezpieczeń nowego auta w pakiecie. To rodzaj zakupu półhurtowego, więc klienci mogą w tym wypadku liczyć na upusty. Skorzystać z nich mogą np. osoby zainteresowane pojazdami Grupy Volkswagen, dla których Volkswagen Financial Services przygotował specjalną ofertę szerokich pakietów ubezpieczeniowych dla każdej marki. Podstawę takiego pakietu stanowi ubezpieczenie AC, dzięki któremu kierowca odzyska pieniądze, jeśli do szkody dojdzie z jego winy lub jeśli auto zostanie skradzione. Warto dodać, że ubezpieczenie to uwzględnia ryzyko kradzieży pojazdu na terenie całej Europy.

Pakiet ubezpieczeniowy – co jeszcze warto w nim zawrzeć?

Z pewnością w ramach pakietu ubezpieczenia dla nowego auta warto też rozważyć zakupienie innych polis, w tym:

  • Assistance – polisa zapewnia pomoc techniczną, medyczną czy informacyjną,
  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków chroni kierowcę i pasażerów auta oraz zapewnia wypłatę środków np. na rehabilitację po wypadku.

Atuty pakietu ubezpieczeniowego VWFS

Co więcej, na klientów, którzy chcą skorzystać z oferty Volkswagen Financial Services, czekają jeszcze dwie propozycje ubezpieczeń dodatkowych. Pierwsza z nich to gwarancja braku zwyżek składki ubezpieczeniowej w przypadku wystąpienia określonych w polisie szkód. Druga zaś to możliwość wykupienia ochrony dodatkowej w postaci ubezpieczenia fotelika dla dziecka, bagażu czy szyb. Marka oferuje szeroki zakres ochrony i umożliwia dostosowanie pakietu do potrzeb klienta, dlatego z pewnością warto zapytać o tę ofertę w najbliższym salonie.

Zobacz kolejny artykuł

Preselekcyjny system ważenia pojazdów – jak to działa?

Utrzymanie nawierzchni dróg w stanie nadającym się do nieprzerwanej jazdy to kosztowne i trudne zadanie. …

Czas na zmianę opon!

Zima zagościła na dobre. Wielu kierowców zdążyło na czas wymienić opony, są jednak i tacy, …