fotolia.com, 179143287 | Autor: DedMityay

Nowy sezon! Czas na zakup opon letnich

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z czynników, na które każdy z nas zwraca największą uwagę. W dzisiejszych czasach i w dobie tak zwanych piratów drogowych, nietrudno bowiem o spowodowanie nieszczęśliwego wypadku, który może rzucić się szerokim cieniem na losy wielu niewinnych ludzi.

Dopasuj opony do wyższych temperatur

Wśród czynników odgrywających ważną rolę podczas doboru opon jest aktualna pora roku oraz panujące warunki atmosferyczne. Wiadomo, że zimą każdy z kierowców zastosuje innego rodzaju ogumienie, niż latem, gdy temperatura powietrza oraz wilgotność są tak różne.

Dzięki temu jesteśmy w stanie przewidzieć, czego możemy spodziewać się podczas jazdy na drodze i zdecydować się na konkretny rodzaj opon.

Jeżeli chodzi o opony letnie, niezwykle ważne jest, aby były one przystosowane do tras, którymi będzie poruszał się dany pojazd. Innego rodzaju parametry przydadzą się bowiem podczas wielogodzinnych podróży za miasto lub za granicę, niż w czasie spokojnej jazdy po mieście.

W okresie letnim bardzo ważne jest, aby samochód mógł bezproblemowo poruszać się zarówno po suchej, jak i po mokrej nawierzchni, dlatego też mieszanka składająca się na letnie ogumienie powinna być mało elastyczna. Właściwość ta powoduje zmniejszenie poziomu zużycia nie tylko opon, ale także paliwa.

Jak jednak wybrać ogumienie, które będzie bezpieczne i dopasowane do naszego samochodu oraz zbliżającego się, sezonu letniego? A przede wszystkim – gdzie je kupić?

Gdzie kupować, aby mieć pewność jakości opony?

W dobie, gdy konkurencja na rynku jest tak silna, warto zwrócić uwagę na poszczególne oferty, aby spośród nich wybrać jak najlepszy model ogumienia, przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. Wybór jest ogromny i każdy z producentów i dystrybutorów stara się, aby to właśnie jego opony cieszyły się największą popularnością, a co za tym idzie, by ich jakość wpływała na popyt.

Popularnym rozwiązaniem jest zakup letnich opon w sklepach internetowych. Wiele z nich posiada najwyższej jakości letnie ogumienie, które oprócz doskonałej przyczepności, wpływa na komfort jazdy, gdyż jest ona nie tylko bezpieczna, ale również spokojna, ponieważ opony stosowane latem są niezwykle ciche. W takim sklepie ze spokojem możemy porównać poszczególne modele opon, dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a ponadto często zakupić je po niezwykle atrakcyjnej cenie!

Zobacz kolejny artykuł

Preselekcyjny system ważenia pojazdów – jak to działa?

Utrzymanie nawierzchni dróg w stanie nadającym się do nieprzerwanej jazdy to kosztowne i trudne zadanie. …

Czas na zmianę opon!

Zima zagościła na dobre. Wielu kierowców zdążyło na czas wymienić opony, są jednak i tacy, …