Mobilna wymiana opon? Teraz to możliwe!

Sezonowa wymiana opon bardzo wielu osobom kojarzy się nie tylko z potrzebą zapakowania kompletu opon (lub całych kół) do bagażnika, ale także z koniecznością wybrania się do pobliskiego wulkanizatora. Oczekiwanie w kolejce nie należy do najprzyjemniejszych zadań, a jak powszechnie wiadomo czas to pieniądz, dlatego też warto poszukać nieco wygodniejszego rozwiązania.

Osoby, które nie chcą marnować czasu, pieniędzy i nerwów na wymianie opon, powinny jak najszybciej sprawdzić, czy w ich okolicy nie funkcjonują mobilne serwisy opon, które specjalizują się nie tylko w wymianie, ale również w naprawieniu uszkodzonego ogumienia. Korzystanie z usług takich firm to wielka przyjemność i sporo korzyści nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla firm.

Mobilna wymiana opon – czym jest?

Mobilna wulkanizacja najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak zwykłe usługi wymiany opon, które realizowane są bezpośrednio u klienta. Rozwiązanie to pojawiło się na naszym rynku kilka lat temu i z dnia na dzień zdobywa coraz szersze grono zadowolonych klientów. Dzięki specjalistycznej mobilnej wulkanizacji, można wymienić opony w dogodnym terminie i w dowolnym miejscu (pod domem, pod biurem itp.). Cały profesjonalny sprzęt, który jest niezbędny do wymiany opon mieści się w jednym samochodzie dostawczym. Co więcej firmy mobilne oferują swoim klientom także sprzedaż opon, dzięki czemu będzie można pozbyć się starych opon i od razu zamontować nówki.

Reklama

Jak cena tego typu usług?

Wbrew wszelkim pozorom mobilna wulkanizacja nie jest o wiele droższa od tradycyjnych usług świadczonych w zwykłych punktach stacjonarnych. Nie może ulec również wątpliwości, że tego typu mobilne usługi całkowicie zmieniają i unowocześniają branżę wulkanizacji. W dzisiejszych czasach firmy stawiają w pierwszej kolejności na wygodę i pełną satysfakcję swoich klientów. Osoby, które stosują rocznie dwa komplety opon (zimowe i letnie) na nowej usłudze mogą jedynie zyskać. Ceny w dużej mierze zależą także od odległości do klienta. Na szczęście firm świadczących mobilną wulkanizacje jest coraz więcej i coraz więcej wulkanizatorów znacząco rozszerza swoją działalność.

Jakie są zalety mobilnej wulkanizacji?

Mobilna wymiana opon to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych kierowców, którzy chcą spędzić więcej wolnego czasu z rodziną i przyjaciółki. Wystarczy wykonać jeden telefon lub skorzystać z pomocy elektronicznego formularza i bez żadnego większego problemu można zamówić wulkanizację opon na pasujący nam termin. Bez potrzeby wychodzenia z domu nasze auto może zyskać nowe opony, a my będziemy mogli odpocząć i naładować swoje baterie do dalszej pracy.

Pomoc w czasie awarii?

Mobilna wulkanizacja to najlepsze rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych. Bardzo wielu kierowców łapiąc gumę na drodze, niestety nie posiada koła zapasowego albo nie jest w stanie samodzielnie go zmienić. Dzięki wulkanizacji mobilnej problem ten zostanie bardzo szybko rozwiązany, dzięki czemu będziemy mogli szybko powrócić na drogę.

Dlaczego warto korzystać z mobilnych wulkanizacji.

Firmy oferujące mobilną wymianę opon dysponują specjalistycznym sprzętem, dzięki czemu będziemy mieć zawsze 100% pewność, że opony zostaną zmienione prawidłowo. Co prawda wymiana opon letnich na zimowe nie jest trudnym zadaniem, ale dokładne wyważenie kół może sprawić już spory problem. Profesjonalne firmy dysponują nie tyko specjalistycznym sprzętem, ale również zatrudniają odpowiednich fachowców, którzy na miejscu dokonają wszelkich niezbędnych napraw zgodnie z zaleceniami producenta naszych opon. W przypadku złapania gumy, mamy możliwość błyskawicznego zakupu nowej lub uszkodzonej opony. Pamiętać należy także i o tym, że większość firm oferuje szereg innych usług, z których można śmiało skorzystać w razie potrzeb.

Reklama

Jakie dodatkowe usługi

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się takie usługi mobilne jak np.: wymiana szyb, ozonowanie wnętrza auta, pełny serwis klimatyzacji czy naprawa czujnika TPMS. Bardzo wielu kierowców korzysta także z holowania pojazdu albo awaryjnego rozruchu auta. Niektóre firmy oferują także naprawę odprysków na szybie oraz awaryjne otwarcie auta w przypadku, gdy nie będziemy mieć kluczyka. Mobilna wulkanizacja z roku na rok zwiększa wachlarz swoich usług tak, aby przyciągnąć do siebie coraz szersze grono potencjalnych klientów. Firmy te oferują usługi nie tylko w większych miastach, ale również w średnich i stosunkowo niewielkich miejscowościach. Warto mieć w telefonie zapisany numer do mobilnych wulkanizacji w najbliższej okolicy, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy ich usługi mogą nam się przydać.

Zobacz kolejny artykuł

Jak znaleźć najtańsze OC i AC na rynku?

Koniec roku to nie tylko czas gorączkowych przedświątecznych zakupów, ale także poszukiwania najtańszego ubezpieczenia samochodu. …

Preselekcyjny system ważenia pojazdów – jak to działa?

Utrzymanie nawierzchni dróg w stanie nadającym się do nieprzerwanej jazdy to kosztowne i trudne zadanie. …