Jakim środkiem transportu dostać się na lotnisko?

Loty samolotami w obecnych czasach są bardzo popularne i może sobie na nie pozwolić wiele osób. Kiedyś bilety były zbyt drogie i tylko wybrani podróżowali w ten sposób. Jednak obecnie mamy szansę kupić bilety lotnicze nawet za kilka złotych. Nic więc dziwnego, że ten sposób podróżowania staje się coraz bardziej popularny. W końcu samolotem dotrzemy w wiele miejsc znacznie szybciej niż innymi środkami transportu. Jednak ludzie często mają dylemat, jak dojechać na lotnisko.

Własnym samochodem

Jest to rozwiązanie, które przychodzi nam do głowy w pierwszej kolejności. W końcu jest to najwygodniejsza opcja, dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się martwić, czy uda nam się dostosować czas. Poza tym mniej się zmęczymy niż wtedy, gdy wybierzemy inny środek transportu. Dojazd na lotnisko własnym samochodem wydawałby się idealny, tylko jest jedno małe “ale”. Co w takiej sytuacji zrobimy z naszym pojazdem? Ludzie mają na to kilka sposobów. Najczęściej szukają kogoś znajomego lub członka rodziny, który zawiezie samochód z lotniska, a następnie po nas przyjedzie. Jednak to rozwiązanie już rodzi pewne komplikacje. W końcu z taką osobą trzeba zgrać terminy i już zaczynają się schody. Jednak jest prostsze rozwiązanie, czyli pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku, np. na odlotowyparking.pl, wtedy wystarczy zarezerwować miejsce. Poza tym w takiej sytuacji nasz samochód będzie całkowicie bezpieczny, ponieważ takie miejsca są monitorowane i pracuje tam całodobowa ochrona.

Taksówką

Nie każdy ma własny samochód albo po prostu nie chce lub nie ma możliwości zostawienia go na parkingu przy lotnisku. W takiej sytuacji można zamówić taksówkę. To rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety. Taksówką szybko dotrzemy na lotnisko i nie będziemy musieli dźwigać bagaży, co przekonuje wiele osób. Jednak inni mogą uważać, że jest to za drogie rozwiązanie. Poza tym, gdy już wrócimy, minie trochę czasu zanim taksówka po nas przyjedzie. W końcu w tym czasie może nie być żadnej w pobliżu lotniska. Są też osoby, które uważają, że taksówkarze są niemili i grubiańscy, dlatego po prostu nie lubią z nimi podróżować.

Komunikacją miejską

Dojazd na lotnisko komunikacją miejską to dla wielu z nas najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Jeżeli lotnisko znajduje się w danym mieście to nie ma żadnego problemu z dojazdem w ten sposób. Gorzej, gdy położone one jest na obrzeżach lub z mniejszej miejscowości leżącej w pobliżu. Wtedy dojazd komunikacją miejską może być znacznie trudniejszy. Poza tym, przystanki często są położone w dość sporej odległości i będziemy musieli dźwigać ciężkie bagaże, a to nie każdemu będzie odpowiadać.

Sposobów dojazdu na lotnisko jest kilka i po prostu nasz wybór trzeba dopasować do naszych preferencji. Wszystko zależy od tego, czy najważniejszy jest dla nas czas dojazdu, wygoda, czy cena. Bez względu na nasze indywidualne preferencje, na pewno uda nam się znaleźć opcję, z której będziemy zadowoleni. Nasz wybór jednak trzeba dobrze przemyśleć.

Zobacz kolejny artykuł

Preselekcyjny system ważenia pojazdów – jak to działa?

Utrzymanie nawierzchni dróg w stanie nadającym się do nieprzerwanej jazdy to kosztowne i trudne zadanie. …

Czas na zmianę opon!

Zima zagościła na dobre. Wielu kierowców zdążyło na czas wymienić opony, są jednak i tacy, …