Czas na zmianę opon!

Zima zagościła na dobre. Wielu kierowców zdążyło na czas wymienić opony, są jednak i tacy, którzy jeszcze zwlekają z tą czynnością. Czy słusznie? Otóż zdecydowanie nie!

Jeśli jesteś kierowcą, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudno jest sterować pojazdem na zaśnieżonej bądź oblodzonej nawierzchni. Bez dwóch zdań pomocne w takich warunkach są opony zimowe. Zdarzają się oczywiście czasem tak złe warunki, iż nawet opony zimowe na niewiele się zdają. Mowa tu o oblodzonej nawierzchni, występującej szczególnie często w okresach temperatury wahającej się w okolicach 0 stopni Celsjusza. Jednak w większości wypadków, gdy na drogach zastaniesz śnieg lub błoto pośniegowe, opony zimowe będą realną pomocą. Zatem każdy korzystający z samochodu zimą powinien zaopatrzyć się w opony przeznaczone do jazdy w zimę.

Dla wielu osób problemem przy zakupie popularnych zimowek okazuje się być cena. W przypadku najpopularniejszych rozmiarów o średnicy 15” bądź 16” cena za sensowną sztukę zaczyna się od około 230 zł. Warto oczywiście szukać przeróżnych promocji, lub sprawdzić sklepy internetowe jak www.CzesciAuto24.pl, które nie dość, że mają zazwyczaj lepsze ceny od stacjonarnej konkurencji to oferują ciekawe marki, niedostępne w wielu serwisach ogumienia. Przykładem może być coraz to popularniejsza firma Nexen, która robi rzeczywiście dobre opony w rozsądnej cenie.

Zastanawiając się czym się kierować przy zakupie opon zimowych, przede wszystkim musisz sprawdzić ile masz pieniędzy i co jest w Twoim zasięgu. Nie warto wybierać tanich, chińskich producentów. Alternatywą dla takiej opcji mogą być dobre opony bieżnikowane. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest wybór opony nowej, choćby już ze średniej półki cenowej.

Chcąc podróżować bezpiecznie w zimowe okresy należy przede wszystkim na czas wymienić opony na ten, które przeznaczone są na jazdę z śniegu. Warto jednak zapoznać się z rynkiem, aby wybrać atrakcyjną ofertę.

Zobacz kolejny artykuł

Jak znaleźć najtańsze OC i AC na rynku?

Koniec roku to nie tylko czas gorączkowych przedświątecznych zakupów, ale także poszukiwania najtańszego ubezpieczenia samochodu. …

Preselekcyjny system ważenia pojazdów – jak to działa?

Utrzymanie nawierzchni dróg w stanie nadającym się do nieprzerwanej jazdy to kosztowne i trudne zadanie. …