Znicz 2004

Jak co roku policja przygotowuje się do większego ruchu samochodów w czasie Święta Zmarłych. Akcja Znicz rozpocznie się w ostatnich dniach października i potrwa przynajmniej do późnego wieczora 1 listopada. Policjantom będą pomagać strażnicy miejscy.W Płocku parkingi przy cmentarzach będą się znajdowały tam gdzie zwykle, chociaż 31 października i 1 listopada mieszkańcy Płocka będą mogli korzystać ze specjalnych kursów autobusów Komunikacji Miejskiej.
– W pobliżu cmentarzy nad płynnością ruchu drogowego będą czuwali policjanci ruchu drogowego wspomagani przez kolegów z prewencji i strażników miejskich. Funkcjonariusze będą dbali nie tylko o płynność ruchu na drogach, będą także kierowali ruchem na parkingach wskazując wolne miejsca. Pojawi się też więcej patroli prewencyjnych, także nieumundurowanych policjantów, którzy będą dbali o bezpieczeństwo na cmentrzach – zapewnia oficer prasowy płockiej policji podkom. Karol Dmochowski.
Policjanci będą także ochraniali ludzi odwiedzających cmentarze przed kieszonkowcami, którzy na pewno będą chcieli skorzystać z panującego tłoku.
– W Gostyninie w godzinach od 9.00 do 18.00 będzie na cmentarz kursował autobus PKS, dlatego prosimy o ograniczenie do minimum korzystania z własnych samochodów. W pobliżu cmentarza będą oczywiście policjanci i strażnicy miejscy, którzy będą kierowali ruchem. Pieszych prosimy o korzystanie z chodników, a kierowców o ostrożną, rozważną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego – radzi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie podkom. Izabelia Prusak. – Warto również pamiętać, żeby w samochodach nie zostawiać wartościowych przedmiotów oraz zwracać uwagę na torebki, które będziemy mieli ze sobą na cmentarzach.
Szczególną uwagę na organizację ruchu będą musieli zwrócić kierowcy w Sierpcu.
– 1 listopada ulice Wojska Polskiego i Kilińskiego będą w godzinach od 8.00 do 18.00 jednokierunkowe. Ulicą Wojska Polskiego będzie „można z drogi krajowej numer 10 wjechać do miasta. Natomiast do „dziesiątki” będzie można dojechać ulicą Kilińskiego – tłumaczy oficer prasowy KPP w Sierpcu Mariusz Słupecki. – Oba sierpeckie cmentarze znajdują się przy krajowej „dziesiątce”, więc kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Święto Zmarłych i Zaduszki to szczególne dni. Pamiętajmy, by nieostrożna jazda nie zakłóciła zadumy i refleksji nad grobami bliskich osób.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …