Zmiany w płockiej „Solidarności”

Region Płocki NSZZ „Solidarność” ma nowego przewodniczącego. Jest to Andrzej Burnat. W poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym regionu.
Nowy przewodniczący został wybrany podczas walnego zebrania delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Płockiego. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Obrębskiego. Oprócz przewodniczącego wybrano też 21 osobowy zarząd oraz trzech delegatów na październikowy krajowy zjazd delegatów. Zostali nimi Andrzej Burnat, Stanisław Szkopek i Stefan Boczek.
Andrzej Burnat ma 53 lata, jest płocczaninem, ma wyższe wykształcenie. W 1988 r. rozpoczął pracę w płockiej Komunikacji Miejskiej. Do „Solidarności” wstąpił w 1989 r. W latach 1998-2008 był przewodniczącym komisji zakładowej w Komunikacji Miejskiej. W latach 2006-2014 był wiceprzewodniczącym krajowej sekcji transportu miejskiego NSZZ „Solidarność”. Teraz oprócz tego, że został szefem płockiej „Solidarności” jest też przewodniczącym krajowej sekcji transportu miejskiego NSZZ „Solidarność”. – Moje hasło w tej kadencji to „Bez wartości nie ma Solidarności”. Składa się na nie jedność związku, wiedza związkowców, rozwój i promocja związku – mówi Andrzej Burnat.

(gsz)
fot. Ze zbiorów NSZZ „Solidarność” Region Płocki

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …