Zmiany w centrum miasta

Rozpoczęły się prace w należącej do Agencji Rewitalizacji Starówki kamienicy przy ul. Królewieckiej 18. Budynek zostanie rozbudowany, zachowa jednak swoje funkcje mieszkalne i usługowe.

Prace wykonuje firma REPRO za kwotę 5 658 000 złotych. Budynek przy ul. Królewieckiej 18 zaprojektowano jako pięciokondygnacyjny, w tym jedna kondygnacja podziemna z przeznaczeniem na komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Na parterze zlokalizowana jest część usługowa, natomiast na wszystkich pozostałych kondygnacjach nadziemnych budynek będzie miał charakter mieszkalny.
Na parterze zlokalizowano 3 lokale usługowe o powierzchniach użytkowych: 77,94 metrów kwadratowych, 74,36 metrów kwadratowych, 146,65 metrów kwadratowych. Wejścia do wszystkich lokali usługowych tak jak teraz będą znajdowały się od ul. Królewieckiej.
Na kondygnacjach wyższych (2 piętra i poddasze) zlokalizowano lokale mieszkalne. Zaprojektowano ich w sumie 16. Będą to lokale jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o zróżnicowanych powierzchniach w przedziale od około 37 metrów kwadratowych do około 75 metrów kwadratowych.
Wykonawca ma 24 miesiące – od chwili przekazania placu budowy – na wykonanie robót.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kosztowała ponad 720 tys. złotych

Budowla stanęła przy ulicy Medycznej. Pomysł na jej powstanie zgłosili mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.