Złodzieje przyszli nocą

Toyota RAV, volvo v40 i mercedes vito zostały skradzione z jednej z posesji w Dobrzykowie pod Płockiem. Sprawcy, którzy po łup zjawili się w nocy z 14 na 15 listopada, weszli po drabinach na pierwsze piętro domu jednorodzinnego i ukradli kluczyki do pojazdów.Złodziejom nie udało się odnaleźć dokumentów do skradzionych pojazdów. Były to roczne samochody o łącznej wartości około 230 tysięcy złotych.
Sprawców było przynajmniej czterech. Przed dokonaniem kradzieży zabrali z sąsiednich posesji drabiny, po których dostali się na piętro, przewiercili ramy okien i dostali się do wnętrza, gdzie na jednej z szafek leżały kluczyki do samochodów – powiedział prywatny detektyw Dariusz Michalski.
Z relacji mieszkańców okolicznych posesji wynika, że zanim złodzieje dokonali kradzieży mogli od pewnego czasy obserwować pojazdy oraz zwyczaje domowników. Kilka dni przed kradzieżą w pobliżu był widziany jasny, prawdopodobnie biały volkswagen golf lub polo.
W czasie kiedy złodzieje weszli do domu, spały w nim dwie kobiety, ale wszystko wskazuje na to, że przestępcy nie użyli żadnych środków usypiających. Prawdopodobnie sprawcy wypchnęli pojazdy poza posesję i dopiero kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów dalej uruchomili silniki.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …