Zatrzymano podejrzanego

Mężczyzna podejrzany o udział w zabójstwie Macieja P. został zatrzymany. Informacje potwierdza płocka prokuratura. Jednak ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie udziela więcej informacji.
W ubiegłym tygodniu zatrzymano podejrzanego o udział w zabójstwie 34-letniego Macieja P., do którego doszło na początku października przed sklepem spożywczym na ulicy Otolińskiej.
– Potwierdzam tę informację, ale ze względu na prowadzone postępowanie i czynności, które musimy wykonać, nie mogę powiedzieć nic więcej – powiedziała nam prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.
Około godziny 20.00, 8 października, dyżurny płockiej policji został powiadomiony, że na parkingu przed sklepem na Otolińskiej leży ranny mężczyzna. Ekipa pogotowia ratunkowego próbowała go reanimować. Jednak liczne rany kłute i cięte, szczególnie w okolicach pleców i nóg spowodowały krwotok, na skutek którego ranny zmarł.
Wezwani na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli ślady. Policyjny pies podjął trop, jednak policja nie ujawnia, czy doprowadził do sprawców, którzy jak udało się ustalić odeszli pomiędzy pobliskie bloki.
Maciej P. był doskonale znany nie tylko funkcjonariuszom z Płocka. Wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Na swoim koncie miał rozboje, groźby, fałszerstwa dokumentów, uszkodzenia mienia. Utrzymywał też liczne kontakty w świecie przestępczym. Dlatego policjanci zakładają, że mogły to być porachunki w półświatku. Zamordowany około roku temu opuścił zakład karny po odbyciu kary wieloletniego więzienia.   
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …