Najnowsze informacje

Zatrzymaj się na „Stacji Kutno”

„Co jest w tym Kutnie, no, co jest w tym Kutnie?” pytał w swym tekście Jeremi Przybora, połowa „Kabaretu Starszych Panów”. Na pytanie mistrz rymów i nastrojów nie znalazł odpowiedzi, ale piosenką rozsławił miasto, a potem został Honorowym Starostą Kutnowskim. Dziś odpowiadamy na pytanie tekściarza – jest tutaj „Stacja Kutno”, na której w niedzielę wystąpi plejada gwiazd polskiej sceny, a dzień wcześniej 10 osób będzie walczyło o wygraną w piątym Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Jeremiego Przybory.

Do tej pory uczestnicy najczęściej wybierali „SOS” i „Zmierzch”, a także „Nie budźcie mnie ze snu” czy „Bo we mnie jest seks”. Czy w tym roku pojawi się może „Ballada jarzynowa”, a może „Shimmy – szuja” czy „Kaziu, zakochaj się” okaże się już w sobotę, 21 listopada w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury.
Do konkursu jury zakwalifikowało 10 osób m. in. ze Stargardu Szczecińskiego, Warszawy, Wrocławia, Kielc. Kutno będzie reprezentować dwudziestoletnia Adrianna Kaźmierczak. Wykonawców ocenią Ewa Konstancja Bułhak, Magdalena Ptaszyńska, Joanna Trzepiecińska, Bogdan Hołownia i Darek Sikorski. Aby dostać się na ten koncert, potrzebna jest wejściówka dostępna w KDK.
Laureaci V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Jeremiego Przybory zaprezentują się w niedzielę, 22 listopada (o godz. 18.00 ponownie w KDK) w koncercie galowym „Ach Panie Panowie”. Obok nich z repertuarem mistrza Jeremiego zmierzą się: Olga Bończyk, Anna Guzik, Janusz Tylman, Robert Kudelski, ubiegłoroczna laureatka konkursu – Barbara Dominiak, a także goście stacji – Joanna Trzepiecińska i Bogdan Hołownia. (Bilety 25 zł)
„Stacja Kutno” to jednak nie tylko piosenki. 19 listopada (czwartek) w Muzeum Regionalnym w Kutnie otwarta będzie okolicznościowa wystawa „Jak zatrzymać chwile te” poświęcona twórczości Jeremiego Przybory. Warto pospieszyć się z jej zwiedzaniem, gdyż ekspozycja czynna będzie tylko do 23 listopada.
Już w czwartek o godz. 18.40 warto też zajrzeć do KDK na wystawę fotograficzną przygotowaną przez „fotoKutno”. Z kolei o godz. 19. 00 rozpocznie się pokaz multimedialny programu „Telefon zaufania” Hanny Banaszak. W piątek Kutnowski Dom Kultury zaprasza na kolejną prezentację multimedialną filmu „Ewa chce spać” z dialogami Jeremiego Przybory. Początek godz. 19.00.Wstęp wolny.    BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …