Najnowsze informacje

Zapłacimy za dobrą zabawę

W Sylwestra zdecydowanie chcemy się bawić, najlepiej na miejskich imprezach kulturalnych. Dowód? Już dawno nie ma wolnych miejsc na Sylwestra z orkiestrą, czy też na sylwestrowy spektakl w teatrze. Choć według wszelkich doniesień w oczy zagląda nam kryzys, to problemu z kompletowaniem gości nie mają też lokale gastronomiczne. Nie słychać o masowym odwoływaniu imprez. Zostało już niewiele wolnych miejsc na Sylwestra w Hotelu Herman, gdzie wejście kosztuje 350 zł od osoby. Sala Amore w sylwestrową noc również nie będzie świeciła pustkami. Bawić się tu można za 195 lub 245 zł.
– Czy są jeszcze bilety na sylwestrowy koncert Anity Lipnickiej z Płocką Orkiestrą Symfoniczną? – pytamy w kasie POS-u. Bo Anitę Lipnicką każdy chce zobaczyć. To artystka znana i lubiana. W Płocku wystąpi z orkiestrą i zespołem wokalnym Voice Band. Zaprezentuje utwory z płyty „W siódmym niebie” inspirowanej muzyką, filmem, kabaretem lat trzydziestych. Usłyszymy m.in. „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka?” oraz „Już nie zapomnisz mnie”. Bilety na koncert kosztowały 70 i 80 zł. Kosztowały, bo już ich nie ma. Jednak codziennych telefonów do kasy POS-u z pytaniami, czy coś się zwolniło, nie brakuje. A najlepiej gdyby było ich tak z 6 sztuk, bo znajomi też chcieliby iść. Płocczanie wciąż mają nadzieję, że w połowie grudnia wejściówki na jeden z bardziej obleganych koncertów w roku grzecznie czekają na nabywców. Tymczasem ich przedsprzedaż ruszyła na początku listopada i już wtedy ludzie kupowali bilety hurtowo, i to na koncert zarówno o godz. 18.00, jak i 21.00. – Pozostały pojedyncze wolne miejsca i nieodebrane rezerwacje, ale i tak wiadomo, że za chwilę ich nie będzie – tłumaczy Agata Zyzga z POS-u.
Wieczór sylwestrowy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną co roku spędza 1000 osób. Zainteresowanie nie słabnie, bo po pierwsze: gwarantowany jest dobry repertuar w ciekawym wykonaniu, po drugie: gwiazdy występują za niewielkie pieniądze. Bo czymże jest 80 zł względem 400 zł wydanych na bal, gdzie jeszcze trzeba pomyśleć o wydatkach na suknię balową, kosmetyczkę, fryzjera, taksówkę… Tutaj mamy dobry koncert, a przy okazji zdążymy jeszcze przywitać Nowy Rok na domówce ze znajomymi.

Z kochankiem lub bez

Co jeszcze można robić w ostatni dzień roku w Płocku? Otóż, sylwestrową noc można spędzić z kochankiem, przy czym ją też trzeba było zarezerwować dużo wcześniej. I pół tysiąca osób to zrobiło! To propozycja Teatru Dramatycznego, który zaprasza nie tylko na jedną noc, ale od razu na cały weekend. Mowa bowiem o sztuce „Weekend z kochankiem” w reżyserii Stefana Friedmanna, który też na deskach teatru się pojawi. A obok niego: Katarzyna Anzorge, Hanna Zientara, Jacek Mąka, Mariusz Pogonowski, Marek Walczak.
Komedia Robina Hawdona, autora takich znanych fars jak „Wieczór kawalerski” czy „Prezent urodzinowy”, opowiada o perypetiach pewnego małżeństwa i związanej z nim pary kochanków. Zapowiada się dowcipne, lekkie i sympatyczne widowisko. Nic dziwnego, że chętnych do obejrzenia go nie brakuje. Niestety, sylwestrowe bilety w teatrze już sprzedano, choć kosztowały 90 zł. W cenie gwarantowane były także ciasteczko i lampka szampana.
– Dziś nie ma szans na wolne wejściówki na 31 grudnia, ale zapraszamy na „Weekend z kochankiem” 5 i 6 stycznia – zachęca Leszek Skierski, kierownik Działu Promocji i Marketingu Teatru Dramatycznego.
Ceny biletów będą wtedy zdecydowanie niższe – 50 i 40 zł – ale nie będzie za to atmosfery noworocznego podniecenia. Przypominają się przy okazji nie tak dawne czasy, gdy płocki teatr obok sylwestrowych przedstawień zapraszał płocczan także na bale. – Dziś teatr skupia się jedynie na propozycji kulturalnej uatrakcyjniającej Sylwestra. I tak już raczej pozostanie – mówi Leszek Skierski. I nie ma chyba tego złego… Takie rozwiązanie daje bowiem możliwość uczestniczenia w tę wyjątkową noc w wielu wydarzeniach. Płocczanom po obejrzeniu komedii uda się jeszcze zdążyć na tradycyjny toast pod ratuszem.

Z Ramoną Rey na starówce

– W tym roku Sylwester rozpocznie się na Starym Rynku równo z wybiciem godziny 21.00. Przewidziana jest zabawa z DJ-em. Wystąpią też zespół Belfast i Ramona Rey. Prezydent złoży życzenia o północy – informuje zespół medialny Urzędu Miasta. Będzie też pokaz fajerwerków, a liczba gości na Starówce nie jest w żaden sposób ograniczana. Podczas spotkania pod chmurką można też spotkać wielu znajomych. Przed ratusz schodzą się bowiem wszyscy płocczanie z okolicznych prywatek czy balów w lokalach i pubach.
A jaką ofertę przygotowali dla gości restauratorzy? To dla nich przecież czas żniw. Potem zostają już tylko studniówki oraz wesela.
W klubie Kino do wyboru są dwa pakiety, droższy za 120 zł, tańszy za 80 zł. W pierwszym gwarantowane jest zaproszenie do klubu z konsumpcją. Liczone są przystawka, zupa, danie główne i lampka szampana. Droższa opcja obejmuje jeszcze alkohol i butelkę napoju.
W Amore przy ulicy Traktowej również proponują nam dwie opcje, w tym salę z muzyką graną przez DJ-a albo przez zespół. O dziwo, większą popularnością cieszy się sala z DJ-em na 200 osób. – Na razie jest już ponad 100 chętnych. W tym roku goście nieco się ociągają z rezerwacją miejsc, ale jesteśmy dobrej myśli – dowiadujemy się w lokalu. Spodziewają się klienteli w wieku od 25 lat wzwyż. Organizatorzy za darmo przywiozą i odwiozą gości na imprezę własnym transportem. Amore kusi też wieloma sylwestrowymi atrakcjami. W menu znalazły się m.in. indyk w sosie oliwkowo-serowym z opiekanymi ziemniakami, barszcz czerwony z pasztecikami, karkówka pieczona w sosie grzybowym z kopytkami, śliwka zapiekana w boczku z miodem, żurek staropolski. Obok bogatego menu jest też fontanna z czekolady, pokaz fajerwerków, puszczanie lampionów życzeń. Koszt to 195 zł albo 245 zł od osoby.
450 zł zapłaci para za sylwestrową zabawę w hotelu TiM w Cekanowie pod Płockiem. Gościom czas umilać będzie zespół Rider.

Noc singli

Zauważmy, że obecnie koszt balu nie jest liczony już od pary. Dzięki temu z pewnością ceny za sylwestrową zabawę nie wydają się tak niebotycznie wysokie. Poza tym jest moda na singli. – Kto powiedział, że na imprezę koniecznie trzeba iść z osobą towarzyszącą? Można ją przecież dopiero na imprezie poznać. Poza tym na bale wybierają się dziś nie tylko pary, ale też paczki przyjaciół. Koszty dzielone na osoby są w tym wypadku zdecydowanie lepsze – przekonują restauratorzy.
Niewiele wolnych miejsc zostało w klubie Figaro przy ulicy Dworcowej, który proponuje Sylwestra albo w restauracji, albo na parkiecie. A cena to 175 lub 195 zł od osoby. W tańszej wersji brakuje ciast i owoców. Poza tym i w jednej, i w drugiej opcji jest tak samo dużo posiłków i wszelkich napitków.
– Na dwóch salach może bawić się u nas przy muzyce tanecznej i disco polo około 100 gości. Przygotowujemy zabawę dla osób w przedziale wiekowym 30–40 lat – mówi Justyna Grabowska

Królewskie przyjęcie Hermana

W Hotelu Herman także zostało zaledwie kilka wolnych miejsc.
– Może uda się znaleźć jeszcze dwa stoły – mówi Anna Błażejowska, kierownik działu promocji i marketingu. Sylwester kosztuje tu 350 zł od osoby! Za tę cenę można liczyć na zabawę do białego rana z zespołem muzycznym, wykwintne menu i open bar z darmowym alkoholem. Przewidziane są też konkursy dla gości z atrakcyjnymi nagrodami. Jak na hotel przystało, można po sylwestrowych szaleństwach odpocząć w pokojach. Za dopłatą 200 zł otrzymujemy dwuosobowy pokój, a rano śniadanie. – Zainteresowanie Sylwestrem w naszym hotelu przerosło nasze oczekiwania. Początkowo goście mieli się bawić w jednej sali. Obecnie przygotowujemy już dwie: jedną do konsumpcji, drugą do tańca – dowiadujemy się w Hermanie.
I to jest chyba najlepszy dowód na to, że płocczanie za dobrą zabawę są w stanie zapłacić wiele. Żadne kryzysy im nie w głowie. Raczej szampańska zabawa do białego rana. Wszak witać 2013 rok można tylko raz, więc warto to zrobić jak najlepiej. Choć warto dodać, że można też wybrać się na Sylwestra ze znacznie szczuplejszymi zasobami pieniężnymi. 50 zł wystarczy na Sylwestra w kinie Helios. Początek 31 grudnia o godz. 21.00. Do wyboru na początek dwa nowe filmy: „Hobbit” albo „Życie Pi”. O północy przerwa na toasty i życzenia. My życzymy wszystkim dobrych wyborów i udanej sylwestrowej zabawy.
Blanka Stanuszkiewicz-Cegłowska
fot. POS

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …