Najnowsze informacje

Z sierżanta na porucznika

Siedmiu kombatantów z Płocka i regionu otrzymało nominacje oficerskie. Od wtorku 8 listopada 2005 r. są już porucznikami. Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Płocku i uświetniła święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficerskie stopnie otrzymały dwie panie: Marta Czerwińska i Regina Wieczorkowska oraz panowie: Kazimierz Ogiński, Stanisław Goleniewski, Jan Buchwejc, Jerzy Jabłoński i Edward Kazimierski.
Akty mianowania wystosowało Ministerstwo Obrony Narodowej, wręczył je komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Płocku podpułkownik Ryszard Gruza, w obecności przedstawicieli organizacji kombatanckich w Płocku i starosty powiatu płockiego Michała Boszko. Starostwo Powiatowe w Płocku już po raz kolejny gościło u siebie kombatantów w tak ważnych dla nich okolicznościach.
Zdaniem Ryszarda Gruzy, nominowani kombatanci są najlepszym przykładem na to, jak należy rozumieć patriotyzm: – Pokazali oni, co to znaczy dbać o przyszłe i teraźniejsze losy narodu. Są prawdziwymi patriotami.
Nowi porucznicy wszystko co robili dla kraju, czynili przecież ku chwale ojczyzny.
(eg)
Fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …