Najnowsze informacje

Wymarzony fotoradar

Płoccy strażnicy miejscy będą mieli fotoradar. Za cenę 134.273 złotych i 20 groszy brutto dostarczy go zakład Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad z Ostrowi Mazowieckiej. Umowa na dostawę urządzenia, wyposażenie dwóch stanowisk do obróbki zdjęć i wydruku pełnej dokumentacji oraz przeszkolenie obsługi została podpisana 10 listopada.Zurad pokonał konkurentów ze Śląska. W. P. Rameb z Sosnowca zaproponował cenę blisko 200 tysięcy złotych brutto, a spółka Lifor z Bytomia ponad 178 tysięcy zł brutto. Obie te oferty przekraczały kwotę 160 tysięcy złotych, którą Straż Miejska przeznaczyła na zakup sprzętu.
Teraz zwycięzca przetargu ma miesiąc na dostarczenie i zainstalowanie sprzętu w siedzibie strażników przy Otolińskiej oraz przeszkolenie sześciu osób, które uzyskają imienne certyfikaty uprawniające do obsługi fotoradaru oraz późniejszej obróbki dokumentacji.
Sprzęt proponowany przez wszystkich uczestników przetargu został po otwarciu ofert wypróbowany na ulicach Płocka, przedstawiciele firm dokonali także obróbki komputerowej zdjęć.
– Chcemy zauważyć, że posiadanie przez nas fotoradaru nie będzie ukierunkowane głównie na zasilanie budżetu gminy, ale na poprawę stanu bezpieczeństwa. Pomocne w tym zakresie będzie stworzenie przez nas odpowiedniego programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednym z jego punktów będzie np. ustalenie miejsc instalowania fotoradaru na podstawie statystyk wypadkowych lub uzasadnienie lokalizacji tego urządzenia i informowanie o tym lokalnej społeczności – wyjaśniła rzeczniczka Straży Miejskiej Jolanta Głowacka.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …