Wyjątkowy kalendarz na jubileusz

Płocka Grupa Fotograficzna obchodziła w zeszłym roku dwa wyjątkowe jubileusze – 10-lecie powstania i 5-lecie działalności jako stowarzyszenie. Wisienką na torcie jubileuszowych obchodów jest wydanie niezwykłego kalendarza prezentującego pejzaże Płocka i okolic.
Płoccy pasjonaci fotografii już nieraz pokazywali płocczanom, że warto śledzić ich poczynania. Nie tak dawno podczas Worldwide Photo Walk wspólnie z mieszkańcami tworzyli „żywa flagę” Polski oraz zachęcali do spaceru i fotografowania. Tym razem postanowili pokazać szerszej publiczności efekty swoich działań.
Trzeba przyznać, że kalendarz stworzony przez grupę jest wyjątkowy. Na zdjęciach znalazły się pejzaże Płocka i jego okolic. Obrazy, które zostały w nim zamieszczone, stworzyli członkowie PGF. Na kartach kalendarza można znaleźć zarówno Wzgórze Tumskie, jak również nowy most, molo czy też przepiękne podpłockie krajobrazy.
Niewątpliwą zaletą kalendarza jest to, że zamieszczone w nich zdjęcia można umieścić w ramie i zawiesić na ścianie w formie obrazu. Na pewno wybrana przez nas fotografia będzie się pięknie prezentowała w takiej odsłonie.
Płoccy miłośnicy uwieczniania chwil postanowili również wspomóc idee Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kalendarz można było nabyć podczas finału WOŚP, jednocześnie wspierając cele charytatywne.
Fotograficzna publikacja nie powstałaby bez pomocy marszałka Adama Struzika, Tomasza Kominka oraz dyrektora Muzeum Mazowieckiego Leonarda Sobieraja, którzy uwierzyli w projekt PGF i pomogli grupie w wydaniu kalendarza.

(ek)
Fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Dariusz Rosati odwiedził Płock

Prof. Dariusz Rosati – poseł do parlamentu europejskiego gościł w Płocku na zaproszenia poseł Elżbiety …