Najnowsze informacje

Wpadka dilera

Dwudziestotrzyletni mieszkaniec tzw. „słodkich ulic” został zatrzymany w czasie przeszukania w jednym z mieszkań przy ulicy Słowackiego, gdzie znaleziono 99 torebek z marihuaną i 16 z amfetaminą. Mężczyźnie postawiono zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyków. Sąd oddał go pod dozór policji.
Zatrzymanie dilera było możliwe dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z I rewiru dzielnicowych Sekcji Prewencji KMP. Funkcjonariusze tłumaczą jedynie, że to wynik ich pracy operacyjnej. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna już w przeszłości miał problemy z prawem.
– Osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków mamy przynajmniej raz w tygodniu. Chociaż są to małe ilości, to jednak posiadanie każdej ilości narkotyków jest karalne. Trudniej jest złapać osoby zajmujące się handlem środkami odurzającymi – tłumaczy oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Mariusz Gierula.
Osoby zatrzymywane z pojedynczymi „działkami” narkotyków nie chcą z reguły powiedzieć od kogo dokonały zakupu. Jeśli już decydują się mówić, wyjaśniają, że transakcji dokonały poza Płockiem, u przypadkowych osób. Dlatego tak trudno policji jest dotrzeć do dilerów. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …